Infostart.hu
eur:
379.8
usd:
324.9
bux:
125373.25
2026. március 3. kedd Kornélia
Védőfelszerelést viselő ápoló a fővárosi Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályán 2021. április 9-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Napi járványadatok: 15 526 új fertőzött, 71 halott

Máris megdőlt a tegnapi csúcs: először regisztráltak 15 ezernél több Covid-esetet egy nap alatt Magyarországon.

15 526 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 385 500 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma – írják a központi tájékoztató oldalon.

Elhunyt 71 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 40 757 főre emelkedett.

A gyógyultak száma 1 186 319 (4596-tal nőtt a számuk egy nap alatt),

az aktív fertőzöttek száma 158 424 főre emelkedett (nagyon sokkal, csaknem 11 ezerrel lettek többen a szerdai jelentéshez képest).

2673 koronavírusos beteget ápolnak kórházban (28-cal lettek többen 24 óra alatt), közülük 202-en vannak lélegeztetőgépen (–6).

A beoltottak száma 6 325 143 (2238-an kapták meg az első dózist egy nap alatt), közülük 6 069 677 fő már a második (+3611), 3 437 335 fő pedig már a megerősítő harmadik oltását is felvette (+6890).

Szerdán Müller Cecília elmondta, hogy hazánkban is uralkodóvá vált az omikron variáns, a minták 87 százalékában, vagyis nagyjából tíz mintából kilencben ezt azonosítja a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK). A delta jelenléte 13 százalékra szorult vissza.

Egy hete az NNK még azt jelentette, hogy a magyarországi koronavírus-esetek 29 százaléka omikronos.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×