Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 15. vasárnap Georgina, Kolos
Nyitókép: nemzetikonzultacio.kormany.hu

Ismét rászabadították a nemzeti konzultációra a Nerbotot, reagált a kormány – videó

10 másodperc per ív volt a szintideje az etikus hacker programjának.

Élő YouTube-közvetítésben volt látható, ahogy a Nerbot nevű etikus hacker számítógépes programja megállás nélkül, nagyjából 10 másodpercenként töltött ki álnevekkel egy-egy nemzeti konzultációs ívet – írja a Hvg.hu.

A program véletlenszerű neveket generált, ezt követően névre szóló e-mailcímet hozott létre a konzultáció megerősítő leveléhez, majd a jóváhagyó linkre rákattintva töltötte ki az ívet, majd kezdődött minden elölről.

A lap emlékeztet, a Nerbot névre hallgató hacker már tavaly a figyelem középpontjába került, amikor a még visszaigazoló e-maillel sem biztosított, „koronavírusról és a gazdaság újraindításáról” szóló konzultációra programozott automatikus kitöltő robotot. Ekkor a Police.hu beszámolója szerint azonosították a készítőt és lefoglalták az eszközeit, következménye viszont nem lett az ügynek. A mostani közvetítéshez a programozó csatolt egy blogposztot, amelyben kifejtik, hogy jogilag nem bűncselekmény, amit csinál.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

A huszonnyolcadik évértékelő beszédét tartotta Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A miniszterelnök szerint „a Brüsszel–nagytőke–Tisza koalíció” háborúba akarja vinni az országot, hogy elvegyék az emberek pénzét. Amíg nemzeti kormány van, nem, nem és nem: nem küldünk fegyvereket, nem küldünk pénzt, és nem vihetik el a fiataljainkat a háborúba – mondta Orbán Viktor, aki szerint a 2026-os a győzelem éve lesz: a családoké, a fiataloké, Magyarországé és a Fidesz–KDNP-é.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×