Infostart.hu
eur:
380.76
usd:
326.35
bux:
0
2026. március 3. kedd Kornélia
Átadják az oltásokról szóló igazolást egy férfinak, miután beoltották az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű, koronavírus elleni vakcinájának második adagjával Adamecz Imre címzetes főorvos háziorvos nyíregyházi rendelőjében 2021. június 24-én.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Napi adatok: még 14 ezer beoltott kell az 5,5 milliós határhoz

52 új koronavírus-fertőzöttet találtak, egy ember halt bele a járványba Magyarországon egy nap alatt.

52 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 808 128 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma – közölte a koronavirus.gov.hu.

Elhunyt egy idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 29 992 főre emelkedett.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 738 782 fő (242-vel több, mint ami a keddi jelentésben szerepelt), az aktív fertőzöttek száma pedig 39 354 főre csökkent (189-cel csökkent a számuk egy nap alatt).

126 koronavírusos beteget ápolnak kórházban (24-gyel kevesebbet, mint 24 órával korábban), közülük 23-an vannak lélegeztetőgépen (eggyel nőt a számuk egy nap alatt).

A beoltottak száma 5 486 514 fő (9109-en kapták meg az első dózist egy nap alatt), közülük 4 916 927 fő már a második oltását is megkapta (közel 43 ezren vették fel a második adagot).

Vagyis még 13 486 beoltott hiányzik az 5,5 millió beoltotthoz, amihez a kormány az újabb lazításokat kötötte. A korábbi kalkulációkhoz képest pár nappal később, az elmúlt időszak tízezer napi beoltott alatti trendjét alapul véve várhatóan

csütörtökön napközben léphetjük át a határt.

Eddig 5 millió 449 ezren regisztráltak oltásra (egy nap alatt háromezren) és 93 százalékuk már fel is vette azt.

Hasznos linkek

Oltási regisztráció: https://vakcinainfo.gov.hu/regisztracio-oltasra

A vakcina-regisztráció lekérdezésének elérhetősége: https://vakcinareg.neak.gov.hu/regisztracio/

Oltásfoglalás: https://www.eeszt.gov.hu/hu/web/guest/covid-oltas-idopontfoglalas

Probléma a védettségi igazolvánnyal kapcsolatban: bejelenthető a magyarorszag.hu-n az Ügyfélkapun keresztül, vagy személyesen egy kormányablakban.

A védettségi igazolást tartalmazó, egyelőre tesztüzemben működő, de már - ingyenesen - használható alkalmazásról itt írtunk bővebben.

Címlapról ajánljuk

Donald Trump: Iránt még nem is kezdtük el igazán keményen ütni, most jön a java

A „nagy hullám még hátravan” az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: „még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket”. Az elnök a Fehér Házban is sajtótájékoztatót tartott. Elmondta: „Irán rendelkezett olyan rakétákkal, amelyek képesek voltak eltalálni Európát és a helyi és tengerentúli bázisainkat, és hamarosan olyan rakétákkal is rendelkezett volna, amelyek el tudták volna érni gyönyörű Amerikánkat”.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Irán Rijádban mért csapást, Amerika növeli a támadások számát, lezárták a Hormuzi-szorost  – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Irán Rijádban mért csapást, Amerika növeli a támadások számát, lezárták a Hormuzi-szorost – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×