eur:
404.75
usd:
356.24
bux:
92820.3
2025. április 28. hétfő Valéria

Vezetőváltás az Információs Hivatalnál

Vezetőváltás lesz az Információs Hivatalnál (IH) - derül ki a parlament honlapján pénteken közzétett bizottsági napirendekből.

Eszerint az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának kedd délelőtti zárt ülésén az első napirendi pontban lesz Bunford Zsolt nemzetbiztonsági dandártábornok IH főigazgató-jelölti meghallgatása.

Az IH honlapja szerint Bunford Zsolt jelenleg az IH elemző főigazgató-helyettesi posztját tölti be.

Az IH főigazgatója 2018. október elseje óta Czukor József. Czukor József korábban már dolgozott az Információs Hivatalnál: 1993 és 1997 között főosztályvezetői, 2002 és 2004 között szintén főigazgatói tisztséget töltött be.

Az Információs Hivatal Magyarország polgári hírszerző szolgálata, az öt magyar nemzetbiztonsági szolgálat egyike.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Az energiaszektorból jön az új német gazdasági miniszter

Az energiaszektorból jön az új német gazdasági miniszter

A német konzervatív párt bejelentette, hogy Katherina Reiche energiaipari vezetőt jelöli gazdasági miniszternek, aki az elmúlt években az E.ON egyik energetikai leányvállalatát vezette, előtte pedig sok éven át volt parlamenti képviselő, illetve államtitkári pozíciókat is betöltött. Szintén hétfőn derült ki, hogy Johann Wadephul külpolitikai szakértőt jelöli külügyminiszternek Friedrich Merz német kancellár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×