Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Nyitókép: Pixabay.com

Bírságot kapott a TV2 és több rádiócsatorna

Februári adások miatt kell fizetnie a csatornának.

A médiatanács a rádiós szolgáltatók műsorkvótákra vonatkozó 2019-es kötelezettségteljesítésének vizsgálata során néhány tízezer forintos bírságot rótt a 101,7 Pécs FM, a mezőtúri Pont Rádió, a budapesti Spirit FM és a nyíregyházi Mustár Rádió szolgáltatójára, amiért eltértek a törvényben előírt kötelezettségeiktől - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Kommunikációs Igazgatósága.

A Rádió 1 szolgáltatója - hallgatói bejelentés alapján indított hatósági eljárásban - a gyermekvédelmi szempontokat figyelembe véve 550 ezer forintos bírságot kapott, mert a Balázsék című, 12 éven aluliaknak nem ajánlottként besorolt műsort nem megfelelő időpontban és korhatár-besorolással sugározta egy áprilisi reggelen. A műsorban a műsorvezetők szexuális töltetű témákról direkt, erőteljes utalásokkal beszélgettek és viccelődtek, ezért az kizárólag este 9 és hajnali 5 óra között kerülhetett volna adásba, 16-os korhatárjelzéssel - írták.

A TV2 szolgáltatójára 520 ezer forintos bírságot szabott ki a médiatanács, mert a csatorna a Trendmánia egy-egy februári adásában a műsort támogató utazási iroda és egy konyhai cikkeket áruló bolt termékeit, szolgáltatásait burkoltan reklámozta a szerkesztett tartalomban, azok megvásárlására sarkallva a nézőket. Ilyet a törvény csak reklámblokkban engedélyez, a közvetlen népszerűsítést más műsorrészben, így műsorszámon belül nem teszi lehetővé - közölték.

Címlapról ajánljuk
Szakíró Max Verstappen új csapattársáról: ha nem alkalmazkodik jól, az elődei sorsára jut

Szakíró Max Verstappen új csapattársáról: ha nem alkalmazkodik jól, az elődei sorsára jut

A motorsportol.hu főszerkesztője szerint a Red Bull teljesen logikus döntést hozott azzal, hogy jövőre már nem számít pilótaként a gyengén teljesítő Cunoda Jukira. Ugyanakkor Vámosi Péter arról is beszélt az InfoRádióban, hogy a helyére érkező Isack Hadjarnak sem lesz könnyű dolga, hiszen az osztrák csapatnál Max Verstappen kívánságainak megfelelően végzik a fejlesztéseket, és ha az éppen aktuális csapattárs ehhez nem tud alkalmazkodni, keserű sors vár rá.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×