Infostart.hu
eur:
385.88
usd:
330.7
bux:
118380.77
2026. január 13. kedd Veronika
Nyitókép: Honvedelem.hu

Ilyen lövések még nem dördültek a Bakonyban

Magyarországon először éjjellátó eszköz segítségével hajtottak végre Mi-24P harci helikopterekkel éjszakai levegő-föld gépágyúlövészetet a Bakonyban.

A magyar harci-helikopteres repülés történetében eddig nem hajtottak végre éjjellátó eszközökkel éleslövészetet és hadműveleti repüléseket, most azonban erre is sor került a bakonyi katonai lőtéren - írja a VEOL.

A nagyjavításon átesett magyar Mi-24-es helikoptereken olyan átalakítás, modernizáció is történt, amely elengedhetetlen a 21. századi hadviselésben.

A gépágyús éleslövészeteken túl várhatóan a nem irányított rakétalövészetek és az irányított rakétalövészetek is sorra kerülnek majd az év hátralevő részében - írja a lap.

Címlapról ajánljuk

Ezek az emberek az életükkel játszanak – friss figyelmeztetések az időjárás miatt

A rendkívüli téli időjárással kapcsolatos sajtótájékoztatót tartott kedden az operatív törzs ülése után Mukics Dániel, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője, valamint Szanka Gábor, a HungaroMet Nonprofit Zrt. vezérigazgatója és Óberling József, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
MNB: működik az új etikus életbiztosítási szabályozás, itt vannak az eredményei

MNB: működik az új etikus életbiztosítási szabályozás, itt vannak az eredményei

Tavaly őszre jelentősen csökkent a befektetési egységhez kötött (unit-linked) életbiztosítási termékekhez kapcsolt alacsony teljesítményű eszközalapok száma az MNB Etikus 2.0 intézkedési csomagjának köszönhetően. Ennek nyomán közel 3 százalékponttal nőtt a magas kockázati mutatójú eszközalapok hozama is - közölte a jegybank, felhívva a figyelmet: január 1-jétől a biztosítóknak a termékek egyedi teljes költségmutatóit is be kell mutatniuk az ügyfeleknek, és már a termékfejlesztés során megfelelő ár-érték arányú életbiztosításokat kell kialakítaniuk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×