Infostart.hu
eur:
352.33
usd:
304.34
bux:
135185.76
2026. június 12. péntek Villő
Nyitókép: pexels.com

Nagyobb fegyelmet hozhatnak a kórházakba a költségvetési felügyelők

Költségvetési felügyelőket neveznek ki a leginkább eladósodott kórházakba – erről döntött a szaktárca. Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár az InfoRádiónak nyilatkozva elmondta: a következő öt hétben – többek között az adott kórház vezetése és a szaktárca munkatársai közösen – áttekintik több intézmény kiadásait, gazdálkodását.

Az Infostart is beszámolt róla, kormány-előterjesztésben szerepel majd, hogy a kórházak felügyeletének és irányításának megerősítése érdekében épüljön ki egy kontrolling- és monitoringrendszer, valamint változtassanak a szakrendelők és a kórházak finanszírozásán. A Magyar Nemzet információi szerint pedig a kormány döntéséig tartó átmenti időszakban

a leginkább eladósodott tizenhárom kórházhoz költségvetési felügyelőket neveznek ki, a jelenlegi vezetők közül többeket várhatóan menesztenek, a pozícióikra pedig új pályázatokat írnak ki.

Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár az InfoRádiónak elmondta: a költségvetési felügyelők jelenlététől nagyobb gazdálkodási fegyelmet remélnek, valamint azt is vizsgálják, hogy mely tényezők vezethettek az eladósodáshoz.

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő meghatározza, hogy a kórházak teljesítményvolumen-korlátját, ami megszabja a bevételi lehetőségeit. Ez azonban sokszor nincs arányban azzal, hogy milyen infrastruktúrával és személyi állománnyal látja el a feladatát – tette hozzá az államtitkár. A költségvetési felügyelők vizsgálata erre is kiterjed majd, illetve arra, hogy milyen módszerekkel lehetne költséghatékonyan működtetni az intézményeket.

A szakembereket a Pénzügyminisztérium nevezi ki a főigazgató és a gazdasági igazgató mellé, az ő munkájukat ellenőrzik majd

– tájékoztatott Horváth Ildikó.

A kinevezett szakemberek hatásköre kellően tág ahhoz, hogy megfelelő mértékű hatással legyenek az intézmények működésére – vélekedett az államtitkár.

Mint mondta: a napokban megkezdték az intézkedési tervek tárgyalását, ezeken a megbeszéléseken az adott kórház vezetősége, a költségvetési felügyelő, a fenntartó – a legtöbb esetben ez az Állami Egészségügyi Ellátó Központ – és a minisztérium szakemberei vesznek részt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Haladékot kapott Budapest – megszólalt Karácsony Gergely

Haladékot kapott Budapest – megszólalt Karácsony Gergely

A főpolgármester szerint konstruktív egyeztetés kezdődött a Pénzügyminisztériummal, aminek az lett az eredménye, hogy Budapest október 15-ig kapott haladékot a szolidaritási adó befizetésére. Karácsony Gergely az InfoRádióban elmondta: ez alatt az idő alatt olyan megoldást kell találni, ami a kormánynak és a fővárosnak is megfelelő, tartalmaz válságkezelő intézkedéseket és hosszú távú megoldásokat is.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Fontos változás jöhet az építkezéseknél Magyarországon: újra mindent láthat a lakosság

Fontos változás jöhet az építkezéseknél Magyarországon: újra mindent láthat a lakosság

Két, egymástól független, az építőiparra vonatkozó kormányrendelet-tervezetet bocsátott frissen társadalmi vitáraa kormány pénteken. Az egyik visszaállítaná a 2024-ben megszüntetett, bárki számára elérhető építésügyi tájékoztatási felületet, és jelentősen kiszélesítené az építési eljárásokban érintett ügyfelek körét - a javaslat célja a beruházások átláthatóságának növelése, valamint egy korábban jogellenesen korlátozott ügyféli kör helyreállítása. Szintén társadalmi egyeztetésre bocsátotta a kormány az ajánlott építőipari rezsióradíj megemelését, amit a növekvő energiaköltségek, az infláció, valamint az ágazatot érintő bér- és egyéb tehernövekedések indokolnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×