Infostart.hu
eur:
381.81
usd:
327.67
bux:
109339.56
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay.com

Fel fog pörögni a lombikozás Magyarországon

Idén először lehet öt számjegyű a közfinanszírozott lombikbébi-eljárások száma.

Az idén már több mint 13 ezer lombikbébi-kezelést támogat állami és - többségében - magánintézményekben az egészségbiztosító (NEAK) a 2017-es 6700 és a 2018-as 7656 közfinanszírozott ellátás után, a kórházak a lehetőséget ugyanakkor nem tudták kellően kihasználni - írja a Világgazdaság.

A NEAK közlése alapján az idén összesen 6,05 milliárd forint jut lombikbébi-eljárásokra a tavalyi 4,8 milliárd forint után.

A teljesítményvolumen-korlát az idei évben 13 692,

a kezelésre pedig - az orvosválasztás alapján - szabadon választhatnak intézményt a páciensek.

A növekedés lassan egybevág a Magyar Nemzeti Bank 330 pontos versenyképességi programjában megfogalmazottakkal, amely a várakozási idő csökkentése céljából javasolja, hogy az érintett eljárások kerüljenek ki a volumenkorlát alól, a mostani ötről pedig bővíteni kellene az egy embernek járó, államilag finanszírozott ellátások számát is.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 10:02
×
×
×
×