Infostart.hu
eur:
386.64
usd:
337
bux:
122073.08
2026. március 31. kedd Árpád
Nyitókép: Pixabay

Északkeleten továbbra is rossz a levegő

Északkeleten továbbra is rossz a levegő minősége a magas szállópor-tartalom miatt.

A tisztifőorvos hétfőn a Facebook-oldalán azt írta: a levegőhigiénés index alapján két település, Miskolc és Putnok egészségtelen minősítést kapott, de Sajószentpéteren, Egerben és Hernádszurdokon is "kifogásolt" a levegő minősége.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ azt javasolja, hogy az érintett térségekben a keringési, légzőszervi betegségben szenvedők, főleg az idősebb korúak, valamint a légszennyezettségre érzékenyek kerüljék a szabadban tartózkodást, az aktív testmozgást.

Az egészségtelen minősítésű településeken az egészséges emberek is kerüljék a szabadban hosszabb ideig tartó fizikai munkát, sporttevékenységet, és a gyermekeket is óvják meg a megerőltető szabadtéri tevékenységtől - írták.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: közel a plafon, lassabban nőnek az árak az ingatlanpiacon

Szakértő: közel a plafon, lassabban nőnek az árak az ingatlanpiacon

2026 első negyedévében mérséklődött az áremelkedés üteme az ingatlanpiacon országosan és Budapesten is. A fővárosban a tavalyi utolsó negyedévi 23 százalékról 17 százalékra lassult az éves drágulás, míg országosan 21-ről 18 százalékra – mondta az InfoRádióban Futó Péter, a zenga.hu elemzési vezetője.

Üzemanyag: így pánikolt be a világ

Világszerte drágul az üzemanyag az iráni háború következtében. Emellett egyre több ország kényszerül rendkívüli – néha bizarr intézkedések bevezetésére. Volt, ahol az öltözködés módosítására kérték a lakosokat.
inforadio
ARÉNA
2026.03.31. kedd, 18:00
Dobrev Klára
a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője
Dubajnál horgonyzó tankerhajót ért támadás, amerikai katonák érkeztek a Közel-Keletre – Híreink az iráni háborúról kedden

Dubajnál horgonyzó tankerhajót ért támadás, amerikai katonák érkeztek a Közel-Keletre – Híreink az iráni háborúról kedden

Valószínűleg iráni dróntámadás ért egy Dubaj közelében horgonyzó tankerhajót. A támadás után tűz ütött ki, amelyet sikerült eloltani, de mivel a hajó tele volt kőolajjal, félő, hogy olajszivárgás lesz. Az Egyesült Államok elit és legendás 82. légideszant-hadosztályának több ezer katonája megérkezett a Közel-Keletre. Eközben Donald Trump elnök az Irán elleni háború következő lépéseit mérlegeli, beleértve a szárazföldi erők esetleges bevetését is iráni területen. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×