Az intelligenciának rengeteg definíciója van. Különféle elméletek is vannak arról, hogy mi az és mi nem az, hogyan mérjük és hogyan ne. Erről a kutatók 70-80 éve - ha nem régebb óta - vitatkoznak.
Balanyi Bibiána, a Mensa International különleges IQ-jú embereket tömörítő szervezet magyar elnöke az InfoRádiónak arról beszélt, hogy a szervezetbe a legintelligensebb 2 százalék tartozik.
"Az egyesület arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy az intelligencia van, érték, sőt mindenkinek van, csak nem mindenkinek egyformán magas vagy alacsony" - vélekedett, hozzátéve, kifejezetten olyan programjaik is vannak, amit nem maguknak szerveznek, hanem például átlagos intelligenciájuknak.
A Mensa International számára fontos azt is hangsúlyozni, hogy közéjük ugyanúgy tartoznak fiatal, idős, kedves vagy kevésbé kedves, ilyen vagy olyan világlátású ember, mint a társadalom más rétegeiben.
"Egyetlenegy közös a mensásokban, hogy az intelligenciájuk magas, azt egyáltalán nem állítjuk, hogy értékesebbek vagy többek, mint mások" - hangsúlyozta Balanyi Bibiána.
A Mensa nem titkolt célja, hogy a társadalom tagjai
"ne a buta, hanem az okos emberekre hallgassanak",
a munkahelyeken a véleményükre jobban odafigyeljenek, így
az intelligens ember véleményvezér és pozitív példa is lehet.
A vállalkozásokat is arra a felismerésre próbálják elvezetni, hogy
az intelligens munkavállaló érték.
A Mensa HungarIQa Egyesület október 18-21. között Budapest látja vendégül a világ Mensa-szervezeteinek képviselőit.