Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Pixabay
Nyitókép: Pixabay

Halállal végződhet az őzek násza az utakon

A következő egy hónapban fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet. A szervezet főmunkatársa az InfoRádiónak elmondta: az üzekedés alatt az állatok nappal is figyelmetlenek, gyakrabban ugorhatnak ki az útra, ezzel növelve a balesetveszélyt.

Július közepétől augusztus közepéig tart az őzek párzási időszaka, ilyenkor az állatok sokkal figyelmetlenebbek, nappal is aktívabbak, és sokkal gyakrabban tévedhetnek az úttestre is - mondta Földvári Attila, az Országos Magyar Vadászati Védegylet főmunkatársa.

"Ők nem fognak figyelni, mert ilyenkor megrészegülnek a szerelemtől és ilyenkor az autós felelőssége, hogy amennyiben tudja, kerülje el az ütközést, a balesetet.

Vezessünk fokozott figyelemmel

Az őz a legelterjedtebb vadfajunk, ezért egész Magyarország területén szinte bárhol előfordulhat, hogy kiugrik elénk egy suta, akit épp egy bak kerget. Ezért is fontos, hogyha elugrott előttünk egy őz, akkor érdemes lelassítani, persze csak ha nem jönnek mögöttünk, mert azzal is balesetveszélyt teremthetünk, ha hirtelen lefékezünk. Ha meg tudunk állni, dudálni, az jó eséllyel el fogja ijeszteni az első őzet követő második állatot - magyarázta az Országos Magyar Vadászati Védegylet főmunkatársa.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×