Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota

Itt a lista - ezek a legveszélyesebb magyar munkahelyek

Az idén április 8-áig 4541 munkabalesetet regisztrált a Pénzügyminisztérium (PM) Munkavédelmi Főosztálya - ez valamivel alacsonyabb az elmúlt két évben mért számoknál, a négy évvel ezelőtti adatokhoz képest viszont jelentős növekedést jelent.

2018. első negyedévében 19 halálos, 9 súlyos csonkolásos, 36 súlyos és 52 csonkolásos munkabaleset történt. Mindezek miatt a hatóság mintegy 17 millió forintnyi bírságot szabott ki a cégekre - írja a napi.hu.

A teljes listát szemlézve kiderül, a legtöbb baleset a legtöbb foglalkoztatottal rendelkező Budapesten történt, a következő Győr-Moson-Sopron megyében már csak mintegy feleennyi szerencsétlenség volt. A lista másik végén Tolna megyét találjuk, ahol "csak" 72 munkabaleset volt.

A mikrovállalkozásoknál 463 belaesetet rögzítettek, a középvállalatoknál 1561-et. A kisvállalatoknál 1273 szerencsétlenség történt, míg az 500 főnél több embert foglalkoztatóknál 755.

A 45-54 év közöttiek a voltak legveszélyezettebbek (1105 baleset), utánuk jöttek a 35-44 év közöttiek (1086) és a 24-35 év közöttiek (922). Az alacsony esetszám miatt a 17 évnél fiatalabbak (24) és a 65 évnél idősebbek (28) állnak a sor végén.

A feldolgozóiparban (gépiparral együtt) történt a legtöbb munkabaleset (1874), amit a szállítás, raktározás követ 535-tel, míg a képzeletbeli dobogóra a kereskedelem, gépjárműjavítás fért fel 483-mal. Az oktatásban 207 balesetet regisztráltak, amelyek közül 3 súlyos csonkolásos volt, míg a biztonsági, nyomozói tevékenység során mindössze 28-an sérültek meg - és egyikük se súlyosan.

Címlapról ajánljuk
Egyre nagyobb veszélyben Magyarország különleges értékei

Egyre nagyobb veszélyben Magyarország különleges értékei

A szikes tavak területe mindössze 230 ezer hektár egész Európában, ebből Magyarországon 206 ezer található. Folyamatosan kiszáradnak, így veszélybe kerülnek a földön fészkelő madarak, mint például a nagy goda, a piroslábú cankó, a bíbic. Ezeknek a megmentéséről szól a projekt. Az InfoRádió Tokody Bélát, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület fajmegőrzési osztályának munkatársát, a projekt vezetőjét kérdezte.

Konzervatív lázadás - Mráz Ágoston értelmezte a Fidesz-kongresszuson történteket

A tapasztalat és a fiatalítás egyszerre van jelen a kormánypártban, ennek az egyensúlyára törekszik a Fidesz - mondta a Nézőpont Intézet igazgatója a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában arról, hogy a Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Az AI végre degeszre tömheti a kincseskamrákat, de van egy jókora csavar a történetben

Az AI végre degeszre tömheti a kincseskamrákat, de van egy jókora csavar a történetben

Az AI-boom 2026-ban is folytatódik, a nagy kérdés, hogy mikor és hogyan váltja be a technológia a hozzá fűzött reményeket. A hangsúly idén eltolódik az egyre nagyobb nyelvi modellek építéséről a jóval nehezebb feladatra: a valódi használatra. Itt jönnek az igazán nagy kihívások és a valódi eredmények is: megjelennek a kisebb, hatékonyabb, olcsóbb modellek, az AI-ügynökök integrálódnak a vállalati rendszerekhez, a mesterséges intelligencia a most épülő világmodellek révén kiléphet a fizikai világba, és az emberi munkaerő kiváltása is felgyorsulhat, de ezt sem lehet ész nélkül csinálni. Ezekről a témákról is szó lesz március 18-ai AI in Business rendezvényünkön.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×