eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla

Vizsgálják, hogy diszkrimál-e a Debreceni Egyetem

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság eljárást indított a Debreceni Egyetem ellen, mert az állami fenntartású intézmény Facebook-csoportjából olyan hallgatókat zárt ki, akik az orosz elnök díszpolgári címe ellen tiltakoztak.

„Nem adom hozzá a nevem” – ennyit írt Barna Eszter a Debreceni Egyetem szociológia szakos hallgató az intézmény Facebook oldalára miután az egyetem szenátusa augusztus közepén díszpolgári címet adományozott Vlagyimir Putyin orosz elnöknek. Válaszlépésként Barna Esztert az egyetem kitiltotta a Facebook-csoportból. Nem csak ő járt így - mondta az InfoRádiónak Szabó Attila, a Társaság a Szabadságjogokért munkatársa.

„Leteszteltük azt a mechanizmust, amit az egyetem működtetett és azt találtuk, hogy Putyin elnök díszpolgárrá avatásával kapcsolatban valaki negatívan kommentelt, minden jogosultságot megvontak tőle, ha bármi mást írt, ilyen nem történt. Mivel ez diszkrimináció, az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz kell vinni.”

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) feladata az, hogy az állami intézményekkel szemben fellépjen, ha azok hátrányosan különböztetnek meg származásra, vallásra, szexuális irányultságra vagy politikai véleményre tekintettel. A TASZ szerint ez esetben a politikai véleménynyilvánítás jogától fosztották meg a hallgatót.

„Egyértelműen látszott az, hogy politikai vélemény alapján szelektálnak, akinek nem tetszik a politikai véleménye, az nem írhat oda a továbbiakban” - mondta Szabó Attila.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság nyilatkozattételre hívta fel a Debreceni Egyetemet, tehát várják az egyetem álláspontját, a technikai körülmények tisztázását az üggyel kapcsolatban. Az InfoRádió megkereste az EBH is, de folyamatban lévő ügyről nem adhatnak tájékoztatást.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Véres harcok dúlnak a Kongói DK-ban – háromezer áldozat a koltáncsempészet árnyékában

Véres harcok dúlnak a Kongói DK-ban – háromezer áldozat a koltáncsempészet árnyékában

Ruanda az elmúlt években reguláris hadsereggé fejlesztette az M23 nevű tuszi milíciát, amely a korábbi súlyos vereségek után az elmúlt hetekben már komoly katonai sikereket ért el Észak-Kivu tartományban – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója. Marsai Viktor arról is beszélt, rengeteg helyi lakosnak teljesen mindegy, ki uralja a területet, csak azt szeretnék, hogy legyen béke, stabilitás és kiszámíthatóság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Három betű, ami nem hagyja nyugodni Amerikát – De mit is jelent egyáltalán?

Három betű, ami nem hagyja nyugodni Amerikát – De mit is jelent egyáltalán?

Tavaly júliusban néhány republikánus képviselő azt hangoztatta, Kamala Harris alelnök csak a származása és a neme miatt jutott pozícióhoz, miután a volt kaliforniai szenátor átvette a demokrata párti elnökjelöltséget Joe Bidentől. Idén a halálos áldozatokkal járó, Los Angeles környéki erdőtüzek közepette Kristin Crowley tűzoltóparancsnokot azért támadták, mert a tűzoltóságon belül nagy hangsúlyt fektet a sokszínűségre. A pár héttel ezelőtti washingtoni helikopterbaleset kiváltó okai kapcsán szintén előkerültek ugyanezek a vádak, különösen Donald Trump amerikai elnök kormánya részéről. A három közelmúltbeli esetet három betű, a D, az E és az I köti össze. De ha már ennyit emlegetjük, mit takar pontosan ez a rövidítés, és mi vezetett odáig, hogy az amerikai politika egyik legmegosztóbb kérdésévé váljon?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×