Infostart.hu
eur:
389.24
usd:
335.49
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia

Adjunk szorongásoldó tízórait az elsősöknek!

Hamarosan kezdődik az új tanév. A megváltozott napirend, a követelmények, a közösségbe járás testileg és lelkileg is próbára teszi a gyermekeket, különösen az elsősöket. A Tét Platform szakmai vezetője szerint ezért fel kell készíteni a gyermeket az iskolakezdésre, és az sem mindegy milyen ételekkel, tízóraival segítik a szülők a koncentrálásban, az izgatottság legyőzésében.

A közelgő tanévre vissza kell állítani a gyereket, ráadásul fontos, hogy fokozatosan – hívta fel a figyelmet Antal Emese. A Tét Platform szakmai vezetője hozzátette, időben hangolódjunk rá, jó, ha van rá egy-két hét.

„Célszerű most elkezdeni. Nyáron elcsúszhattak az étkezések, összemosódhatott a reggeli és az ebéd, de most az alvási rend visszaállításával legyen reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora.”

Nagyon fontos, hogy az iskolába olyan ételt vigyen magával a gyerek, amit megeszik.

Ne erőltessünk rá semmit.

A reggeli, tízórai tartalmazzon gabonafélét, zöldséget; például paprikát vagy salátalevelet. Natúr joghurtot vagy a kenyérre kent túrókrémet, sajtot vagy néha kulacsba csomagolt tejet is adhatunk a gyereknek. Adhatunk citrommal meglocsolt gyümölcssalátát, ami egy kis dobozban egész nap eláll.

„Az elsősök szorongását, izgalmát magnéziumban gazdag tízóraival oldhatjuk kicsit, ilyenek a különböző olajos magvak, a zabkorpa és a banán is.

Adjunk szorongásoldó tízórait az elsősöknek!

Süthetünk zabkorpával gyümölcsös muffint, kekszet.”

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Az iráni háborús helyzet hatására emelkedésnek indult a nyersolaj és a földgáz ára. Ha a konfliktus elhúzódik, akkor tartósan magas maradhat az árszint. Ez a tényező, valamint a forint gyengülése és a dollár erősödése azt okozhatja, hogy itthon jelentősen emelkedhetnek a következő hetekben az üzemanyagárak – mondta az InfoRádióban Mohos Kristóf, a Portfolio elemzője.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Trump hallani sem akar tárgyalásról, Amerika már a győzelemre készül, Irán mindennél durvább támadással fenyeget – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Trump hallani sem akar tárgyalásról, Amerika már a győzelemre készül, Irán mindennél durvább támadással fenyeget – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán - Katar ezt később cáfolta. Este Donald Trump amerikai elnök bejelentette: "katonailag eléggé legyőzték" Iránt, szerinte Teherán hamarosan megadja magát. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×