eur:
386.01
usd:
355.57
bux:
0
2024. május 21. kedd Konstantin

Fejlesztik a hazai kínai orvoslást

Egyre szorosabban együttműködik a több ezer éves hagyományokkal rendelkező keleti, valamint a modern technológiájáról és precíz elméleti hátteréről híres nyugati orvoslás. Tanulhatunk egymástól: ezért Kínával az eddigi kulturális és gazdasági együttműködés mellett az egészségügyi összefogásra is nagyobb hangsúlyt fektet Kínával az Emberi Erőforrások Minisztériuma - mondta a Magyar Időknek Rétvári Bence parlamenti államtitkár.

A hagyományos kínai orvoslás alapja a holisztikus szemlélet, amely a tüneti kezelés helyett teljességében vizsgálja és gyógyítja az embert. Úgy tartják, megfelelő táplálkozással mindenki javíthat az egészségén, amelynek kiegészítéseként olyan készítményeket ajánlanak, amelyekben minél több a természetes hatóanyag - olvasható a Magyar Időkben.

Magyarországon már öt éve működik a kínai orvoslás alapképzése a Semmelweis Egyetemen, a további bővülés érdekében nyáron új épületszárnyba költözött.

A kormány az új épülethez és abban létrejövő kínai hagyományos orvoslási részleghez 1,357 milliárd forint többletforrást nyújt az SE Egészségtudományi Karának. Emellett a jövőben létrehozzák a főváros XV. kerületében a Hagyományos Kínai Gyógyászati, Oktató- és Kutatóközpontot, amelynek előkészítéséhez idén és jövőre is 110-110 millió forintot biztosít a kormány - olvasható a Magyar Időkben.

"Az állam alapvető feladata a betegbiztonság, ezért a lehető legmegfelelőbb gyógymódok biztosítása a célunk" – mondta a Magyar Időknek Rétvári Bence parlamenti államtitkár.

Az egyetemi képzés lehetővé teszi, hogy törvényes keretek között lehessen szert tenni a hagyományos kínai orvoslás tudására – tette hozzá. Azáltal, hogy biztonságos körülmények között, tanúsított minőségben jelenik meg Magyarországon ez az ágazat, a páciensek is bizalommal fordulhatnak felé.

Rétvári Bence kiemelte: egyre több kínai orvosi rendelő nyílik hazánkban, ami előrelendíti a magyar egészségügyet, de nekik is fontos a magyar fejlesztéseket látni és beépíteni eddigi tapasztalataikba – hangsúlyozta. Az államtitkár elmondta, egészségügyi és egészséggazdasági területen Magyarország a térség motorja kíván lenni a Kínával való együttműködésben - írja a Magyar Idők.

Címlapról ajánljuk
Rusvai Miklós: tehén fertőzött meg embert madárinfluenza-vírussal, és ez nem jó jel

Rusvai Miklós: tehén fertőzött meg embert madárinfluenza-vírussal, és ez nem jó jel

Egy tehéntől kapta el a madárinfluenza vírusát egy tejtermelő az Amerikai Egyesült Államokban. A fertőzést idejében megállították, ezért a gazda megúszta egy szemgyulladással; még felső légúti tünetek sem alakultak ki nála. Ez az első bizonyított eset, hogy a H5N1 szarvasmarháról emberre terjedt át, emberről emberre viszont még mindig soha – mondta az InfoRádió által megkérdezett víruskutató.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Lázár János: Magyarország nem lesz senkinek a leányvállalata!

Lázár János: Magyarország nem lesz senkinek a leányvállalata!

A kínai elnök látogatása nem a magyar függetlenség feladásáról szól, hanem pont a magyar szuverenitás erősítését jelenti - jelentette ki a Portfolio-nak adott interjújában Lázár János építési és közlekedési miniszter, majd aláhúzta: a kínai-magyar kapcsolatok erősítése nem politikai rögtönzés alapján történik, tudatos stratégia szerint halad előre. Meglátása szerint az EU nem tudja eldönteni, hogyan viszonyuljon Kínához. A tárcavezető beszélt arról is, hogy Európa gazdag, de már gyenge, a korábbi gazdasági modell már nem érvényes az unióban, a régi képletet kidobták, de még nincs helyette új megoldóképlet és rémisztőnek nevezte, hogy a blokk katonailag értelmezhetetlen erőt képvisel. Az interjú során szóba került a Budapest-Belgrád vasútvonal, a V0 vasútvonal kínai megvalósítása, általánosságban a kínai tőke szerepe, Magyarország mint gazdasági kulcsállam, az autóúthálózat fejlesztése, valamint az orosz-ukrán háború következményei, a várható szimbolikus jelentőségű beruházások a szűk költségvetési keretek közepette. Jelezte azt is a miniszter, hogy 2025 nyarára kész lesz a Budapest-Belgrád vasútvonal teljes vasúti pályája. Annak a reményének adott hangot, hogy a háború után lennie kell európai-orosz energetikai együttműködésnek, és ebben Magyarország közvetítő lehet. Az interjúban Lázár János elismerte, hogy a legnagyobb magyar tulajdonú építőipari cégek megerősödésében nagy szerepet játszottak az állami beruházások, szerinte ez legitim mód volt, ugyanis stratégiai érdek a szektor magyar kézben tartása. Ezen a ponton azonban az állam és a piaci szereplők kapcsolata korszakváltáshoz érkezett elmondása szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×