eur:
411.2
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Egyszerre iktatná ki Orbán Viktort és Gyurcsány Ferencet a Momentum

Két újabb népszavazási kezdeményezést ad be a Momentum. A CEU-t ellehetetlenítő törvény mellett Orbán és Gyurcsány is a célkeresztbe került.

A corvinusos Hallgatói Kezdeményezések Hálózata "Momentum – Fiatalok a közéletben" címmel rendezett beszélgetést a lex CEU megszavazásának másnapján; itt jelentette be a párt, hogy a NOlimpia után két újabb népszavazási kezdeményezést ad be - írja a hvg.hu.

Fekete-Győr András, a Momentum elnöke rögtön azzal kezdte beszédét, hogy nem lehet nem beszélni a tegnap elfogadott lex CEU-ról.

Többről szól ez az ügy, mint a CEU, az oktatás szabadságáról és a minőségről is szól, magyarázta a Momentum Mozgalom elnöke. A lex CEU nem "egy szimbolikus valami", mindenkit érint. "Bárkit megfoszthatnak a tudáshoz jutás lehetőségétől" - Fekete-Győr szerint ez a lex CEU legfontosabb üzenete.

Ezen a ponton

bejelentette Fekete-Győr, hogy népszavazást indítanak a CEU védelmében.

A kérdés egészen pontosan a következő lesz:

"Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 9., 76., 77., 115., 117. §-ait a 2017. április 4-én hatályban volt szövegük szerinti tartalomra módosítsa?"

Ezen kívül öt másik kérdést fog beadni a CEU miatt a Momentum.

Sok momentumost személyesen is érintett a Soros György által alapított egyetem elleni kormányzati támadás; nem véletlen, hogy a párt már a hétvégi, első nagy CEU-s tüntetés kapcsán jelezte, hogy kiállnak az egyetem mellett. Ennek megfelelően sokan ott voltak a pártból a megmozdulásokon, ma pedig videóban mondták el, hogy szerintük miről is szól az egész CEU-ügy.

Lex Orbán?

Az tehát, hogy a CEU ügyében népszavazást kezdeményez a Momentum, nem volt meglepetés.

Arra azonban kevesen számítottak, hogy két, gyakorlatilag Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc személyére szabott kérdést is benyújtanak.

Ezek így hangzanak:

“Egyetért-e Ön azzal, hogy a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvény úgy módosuljon, hogy ne lehessen miniszterelnöknek javasolható és megválasztható az a személy, akit korábban az Országgyűlés legalább két alkalommal miniszterelnöknek megválasztott?”

és:

“Egyetért-e Ön azzal, hogy ne lehessen miniszterelnöknek javasolható az a személy, akit korábban az Országgyűlés legalább két alkalommal miniszterelnöknek megválasztott?”

Mindkét kérdés azt célozza, hogy se Gyurcsány, se Orbán ne lehessen többet miniszterelnök. A második kérdésben szereplő "javasolható" kitétel azért került be, mert Gyurcsány úgy lett először miniszterelnök, hogy nem választották.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×