Infostart.hu
eur:
380.24
usd:
320.08
bux:
130103.38
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Elsöprő fölényben a Fidesz

A Fidesz elsöprő fölényben van, a "választani tudó biztos szavazók" körében 60 százalékos a támogatottságra, a magyarok 2010 ősze óta nem voltak ennyire elégedettek az ország helyzetével és a kormánnyal - olvasható a Mediánnak a hvg.hu-n közzétett közvélemény-kutatásában.

A lap online kiadásában ismertetett, idei első Medián-felmérés továbbra is a Fidesz "elsöprő fölényét" mutatja: bár a kormánypárt a teljes szavazókorú népességben november óta csak hibahatáron belüli mértékben erősödött (36-ról 37 százalékra), a választani tudó biztos szavazók körében 60 százalékos támogatottságra tett szert.

Elsöprő fölényben a Fidesz

A Jobbikra a teljes népességen belül 10, a biztos szavazóknál 13 százalék szavazna, az MSZP-re pedig 8, illetve 10 százalék. A Demokratikus Koalíciót a teljes népesség 4, a választani tudó biztos szavazók 7 százaléka támogatja, az LMP 3-3 százalékon, az Együtt 2, illetve 3 százalékon áll.

Új szereplő a Medián politikai felmérésében a Momentum Mozgalom, amely pár héttel a színre lépése után a teljes népesség 1 százalékát,

a választani tudó biztos szavazók 2 százalékát tudhatja maga mögött.

A Medián kitért arra is: január utolsó hetében a válaszadók 46 százaléka érezte úgy, hogy az országban jó irányba mennek a dolgok. A derűlátók aránya legutóbb 2010 őszén állt ilyen magasan, igaz, jelenleg is valamivel többen (48 százaléknyian) vannak azok, akik pesszimistán látják Magyarország helyzetét.

Elsöprő fölényben a Fidesz

Szintén először fordul elő 2010 ősze óta, hogy minden második válaszadó jónak vagy nagyon jónak értékelte az Orbán-kormány munkáját. Ez összefüggésben van Orbán Viktor személyes népszerűségével - írták -, amely 5 százalékos erősödés után 49 százalékon áll. A legnépszerűbb ellenzéki politikus Szél Bernadett LMP-társelnök (38 százalék), a második pedig az MSZP-s Botka László szegedi polgármester (34 százalék).

Címlapról ajánljuk
Marad az árrésstop
Kormányinfó

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Kormányinfó: a rezsistopról és az árintézkedésekről is bejelentést tett a kabinet

Kormányinfó: a rezsistopról és az árintézkedésekről is bejelentést tett a kabinet

Az árrésstopokat május végéig meghosszabbítják, és értesítőt küldenek a rezsistopról minden érintettnek, külön nyilatkozattal az áramalapú támogatást kérőknek – ismertette a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. A sajtótájékoztatón elhangzó kérdések között szó volt a rendvédelmi igazgatási dolgozók egyszeri bruttó 400 ezres juttatásáról és a lehetséges további, inkább egyszeri „súlyozott” béremeléséről, illetve az Otthon Start feltételeinek alkalmazásáról a hazaköltözők esetében. A gödi Samsung SDI ügyében Gulyás tagadta a titkosszolgálati vizsgálatot, valamint hogy ez egy kormányülésen napirendi pont lett volna. Az akkumulátorgyár kapcsán több hatósági bírságot említett. Külpolitikai fronton Marco Rubio amerikai külügyminiszter budapesti útját megerősítette, míg Donald Trump elnök esetleges látogatásáról egyelőre nincsenek konkrétumok. A sajtótájékoztatóról szóló élő tudósításunkat alább olvashatja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×