eur:
402.81
usd:
372.43
bux:
88686.46
2025. március 31. hétfő Árpád

Tilos az autósoknak ilyet csinálni

Fontos információkat oszt meg a police.hu.

Egy gépkocsi ablakát törte be és lopta el az ülésen hagyott értéktárgyakat ismeretlen elkövető Győrben.

Az egyik győri utcában - 2017. február 6-án a délutáni órákban - parkoló személygépkocsi jobb oldali első ajtajának ablaküvegét ismeretlen tettes egy eszközzel betörte és a gépkocsi első ülése előtt hagyott női táskát eltulajdonította, a benne lévő okmányokkal, készpénzzel és bankkártyával.

A járművezetők látható helyen hagyott értéktárgyai könnyen vezethetnek bűncselekmények elkövetéséhez, ezért fontos a vagyonvédelem szem előtt tartása minden körülmények között.

A bevásárló- és üzletközpontok, piacok, kirakodóvásárok, pályaudvarok gyakran célpontjai a bűnelkövetőknek, ezért a parkolókban nagyobb az esély arra, hogy gépjárműveket feltörjék az autók utasterében hagyott értékek után kutatva.

A járművek tulajdonosai az alábbi jó tanácsok figyelembevételével maguk is megelőzhetik, hogy ilyen bűncselekménytípusok áldozataivá váljanak:

  • Személyes iratokat, pénzt, bankkártyát és a gépjármű okmányait soha ne hagyja kívülről látható helyen a gépkocsiban!
  • Mobiltelefont, GPS-t és egyéb értékes műszaki cikket semmilyen körülmények között ne hagyjon az utastérben vagy a kesztyűtartóban, még akkor sem, ha „csak pár percre ugrik be” valahova.
  • Mindig zárja be az ajtókat, az ablakokat húzza fel, amennyiben gépjárműve rendelkezik riasztóval, indításgátlóval, kormánybilinccsel, sebességváltó zárral stb., használja azokat!
  • Autórádiójának előlapját, GPS készülékének tartószerkezetét se hagyja a gépkocsiban!
  • Kiszállás után mindig ellenőrizze a gépkocsi lezárt állapotát, illetve a riasztó élességét.
  • Járművét lehetőség szerint kivilágított vagy őrzött parkolóban állítsa le.

Abban az esetben, ha minden óvintézkedés ellenére mégis gépjárműfeltörés áldozatává vált, illetve a környezetében élők körében kér valaki segítséget hasonló bűncselekmény miatt, kérjük, tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 06-80-555-111 „Telefontanú” zöld számán, illetve a 107 vagy a 112 központi segélyhívó számokon, valamint személyesen az illetékes rendőrkapitányságon.

Címlapról ajánljuk

Politico: az új német kormány még ellenségesebb lehet Magyarországgal

A várhatóan heteken belül megalakuló új német kormánykoalíció nyomás nyomást akar gyakorolni az Európai Unióra a magyar kormány megbüntetése érdekében. A Politico információi szerint a konzervatív kancellárjelölt, Friedrich Merz a források visszatartását és a szavazati jog felfüggesztését javasolja.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Esnek az amerikai tőzsdék, történelmi csúcson az arany

Esnek az amerikai tőzsdék, történelmi csúcson az arany

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették az irányt a részvényindexek, csakúgy mint Amerikában: a Nasdaq vezetésével nagyobb esést láthatunk, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzta ma a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×