Tállai András, a nemzetgazdasági minisztérium államtitkára expozéjában aláhúzta, hogy 2017-ben új szakaszába lép az offshore lovagok elleni küzdelem. Az OECD által kidolgozott nemzetközi együttműködés keretében több mint 70 országból érkezhetnek adatok magyar állampolgárok eltitkolt jövedelmeiről és vagyonáról a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz, és ők komoly bírságra számíthatnak. Ha azonban az érintettek önként bevallják eddig eltitkolt vagyonukat, kedvezőbb adózás mellett mentesülhetnek a bírság alól, úgymond kifehéríthetik vagyonukat.
A Fidesz és a KDNP képviselői a vita során támogatták a módosítást.
A szocialista Burány Sándor előbb a csak hétfőn benyújtott előterjesztés kivételes eljárását kritizálta, majd felhívta a figyelmet, hogy a módosítás lehetőséget teremt az államtitkárok és miniszterek számára is, hogy elvállalhassák sportszövetségek elnöki tisztségét, amit nem támogatott.
Z. Kárpát Dániel a Jobbik részéről maga is úgy látta, hogy a csomag arról szól, hogy a kormánypártok könnyebben tudják saját embereiket sportszövetségek élére delegálni.
Az LMP-s Schmuck Erzsébet szintén szót emelt az állami vezetők sportszövetségi szerepvállalása ellen és kártékonynak nevezte a politikai beavatkozást a sportéletbe. Emellett a politikus a csomagban foglalt offshore elleni lépéseket látszatintézkedésnek nevezte.