A Csizi Péter pécsi fideszes országgyűlési képviselő és Fazekas Orsolya (Fidesz-KDNP) városrészi önkormányzati képviselő részvételével szervezett pénteki sajtóbejárásról kiadott közlemény szerint a kivitelezést szerződés szerint, az előírásoknak megfelelően végezte és végzi a Strabag MML Kft. - Land-Bau Kft. alkotta konzorcium.
Több évtizedes kálvária után bő fél esztendő elegendő volt ahhoz, hogy Pécs legnagyobb szégyenfoltja, a szocializmus utolsó mementója, egy letűnt kor szimbóluma éppen az '56-os forradalom 60. évfordulóján eltűnjön a föld színéről - idézték a közleményben Csizi Pétert.
A politikus kitért arra, az önkormányzat 134 millió forintból fejlesztéseket tervez az egykori "szellemház" területére, ehhez felszámoló általi értékesítési eljárás keretében próbálja megszerezni a telket a felszámolás alatt álló tulajdonostól.
A polgármesteri hivatal Fazekas Orsolyára hivatkozva azt írta, hogy az ősszel folytatott lakossági konzultáció eredményei szerint az emberek többsége parkot és játszóteret szeretne az épület helyén látni, és támogatnák egy magasház-emlékmű felállítását is.
A 25 emeletes pécsi magasház az 1970-es évek közepén épült, de vázszerkezetének korróziója miatt idővel életveszélyessé vált, ezért 1989-ben ki kellett üríteni. Az önkormányzat 2003-ban 360 millió forintból megerősíttette, majd eladta a házat. Az épület hasznosítását többszöri tulajdonosváltás után sem sikerült megoldani, illetve az átalakítására vonatkozó tervek mentén készült számítások eredménye mindig az volt, hogy az ingatlan rekonstrukciója és fenntartás többe kerülne, mintha a helyén egy újat emelnének.
A magasház állaga idővel ismét leromlott, a veszélyessé vált épületre 2013 őszén bontási határozatot adott ki a Baranya Megyei Kormányhivatal. Az egykor 80 méter magas, 20 ezer tonnányi betonból és ezer tonna acélból épült ingatlan bontási költségeinek 1 milliárd 256 millió forint összegű támogatásáról tavaly szeptemberben döntött a kormány.