Infostart.hu
eur:
386.99
usd:
331.19
bux:
116904.95
2026. január 12. hétfő Ernő
Schöpflin György: nem a liberalizmustól kell megmenteni a demokráciát

Schöpflin György: nem a liberalizmustól kell megmenteni a demokráciát

Ha a liberálisok úgy gondolják, hogy csak ők képviselik a demokráciát, akkor a demokrácia nagy bajban van - fogalmazott Schöpflin György, a Fidesz európai parlamenti képviselője az InfoRádió Aréna című műsorában.

A republikánus Donald Trump – amerikai elnökválasztáson aratott – győzelme nyomán komoly változás indulhat el a liberális elitek körében – vélekedett Schöpflin György, a Fidesz európai parlamenti képviselője.

"Ez a fajta liberalizmus, ami az elmúlt 20 évben kialakult, már egy hit. Ez egy ilyen félig-meddig vallási hozzáállás, amivel nem lehet vitatkozni. Szerintem ez a legnagyobb baja ennek az ideológiának, hogy nem akarnak szóba állni azokkal, akik másképpen gondolkodnak."

Schöpflin György azonban úgy látta, hogy a demokráciának mások mellett az állandó konfliktusrendezés is része, amelynek központi eleme a vita.

"Hogyha a liberálisok valóban úgy gondolják, hogy csak ők képviselik a demokráciát, akkor a demokrácia nagy bajban van. Lehet, hogy a demokráciát meg kell menteni a liberálisoktól, de nem a liberalizmustól. A liberális értékeknek ott a helyük, például, hogy elfogadjuk egymás identitását. Ebből a szempontból a demokráciának van egy liberális vetülete, de ez nem lehet egy monopolhelyzet.

A liberalizmus efféle monopolhelyzete Schöpflin György szerint Magyarországon kevéssé él, mivel a háromosztatú közbeszéd táborai ugyan vitáznak egymással, ám kivétel nélkül kiátkozzák a többi szereplőt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Erős védőpajzsot kapott Németország Izraeltől

Erős védőpajzsot kapott Németország Izraeltől

Németország számára a múltból fakadó kötelezettséget is jelent Izrael támogatása. A német belügyminiszter ezt Jeruzsálemben, Benjamin Netanjahu miniszterelnökkel egy újabb megállapodással erősítette meg.

Pontos előrejelzés a rettentő ónos esőről – riasztások, térkép

A nyugat felől érkező, jobbára összefüggő frontális csapadékzónából hétfőn az esti, éjszakai órákban előbb a Dunántúlon, később már a főváros tágabb térségében, kedd hajnaltól, reggeltől pedig az északkeleti, keleti országrészben is várható csapadék.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Most kiderül, megverték-e az állampapírt a magyarok kedvenc befektetési alapjai!

Most kiderül, megverték-e az állampapírt a magyarok kedvenc befektetési alapjai!

Vegyesen teljesítettek a rendkívül népszerű kötvényalapok a tavalyi, relatíve nyugalmas kötvénypiaci környezetben: a legjobban hozó alap egyetlen év alatt 13%-os nyereséget produkált, ez közel duplája a magyar lakossági állampapírokkal 2025-ben elérhető hozamszintnek. A többség azonban ennél lényegesen kisebb hozamot termelt, így felvetődik a jogos kérdés: sikerült-e felülteljesíteni az állampapírokat azzal, ha valaki egy évvel ezelőtt hazai kötvényalapokba fektetett? A Portfolio most összegyűjtötte, mely alapok befektetői örülhetnek a legnagyobb hozamoknak, és kiknek sír legalább az egyik szemük – lássuk a kendőzetlen számokat!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×