eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika
Borhi László: A magas színvonalú oktatás Amerika fő iparága

Borhi László: A magas színvonalú oktatás Amerika fő iparága

Az Egyesült Államokban sokkal inkább a problémamegoldást, mint a tárgyi tudást sajátítják el a diákok, és az eredmények őket igazolják - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Borhi László, az Indiana Egyetem docense.

„Minden három újításból, találmányból és világfordító tudományos felfedezésből kettő Amerikából érkezik. Ha nem lenne jó náluk az iskolarendszer, akkor ez nem így lenne. Egy olyan országban, ahol rossz a közoktatás, ez elképzelhetetlen volna. És van egy iparága, amit Kínában és másutt sem lehet lekoppintani, ez nem az autógyártás és nem is az Apple, hanem a felsőoktatás” - mondta Borhi László.

A docens szerint az amerikai felsőoktatástól Európa is már nagyon régen elmaradt.

„Nem kell megtanulni felesleges dolgokat, amit úgyis elfelejt az ember 10 perc múlva, mert mindent meg lehet nézni az interneten vagy egy lexikonban. Ehelyett projekteket kell megoldani, már az elemi iskolában. Talán egy Európában kiképzett hallgatónak több adat van a fejében, de az biztos, hogy egy amerikai sokkal gyorsabban megtanul egy új területet” - hangsúlyozta az Indiana Egyetem docense.

Borhi László szerint az Egyesült Államok oktatási rendszere a problémamegoldó képesség fejlesztésével, az egészséges önbizalom táplálásával és a világra nyitottsággal jár Európa előtt.

„Az ottani értelmiségfogalom egész más, mint a mi közép-európai értelmiségfogalmunk. Ott is létezik egy értelmiségi elit, amelyet általában a keleti parttal és a nagy egyetemekkel azonosítanak, vannak véleményformálóik, de az a fajta missziós tudat, ami Magyarországon vagy a szomszédos országok értelmiségében megtalálható, miszerint nekünk kell megváltani a világot, megváltoztatni és modernizálni az országot, Amerikában nem jellemző” - fogalmazott Borhi László.

Az Indiana Egyetem docense hozzátette: az elnök személye is klánszerűvé kezd válni. A történész szerint tudható, melyik iskolákba kell járni ahhoz, hogy valaki a politikai elitbe bekerüljön.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Rég nem láttunk ekkora többlethalálozást Magyarországon

Rég nem láttunk ekkora többlethalálozást Magyarországon

Rendszeresen monitorozza az általános többlethalálozás alakulását idehaza a Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Survaillance Központja. A napokban megjelent gyorselemzésükben a járványügyi szakemberek kiemelték: 2023 utolsó heteiben 7% többlethalálozás volt megfigyelhető a 2014-2019-es (vagyis Covid-járvány előtti) évek azonos időszakához képest. Az idősek esetében sajnos ebből a szempontból még súlyosabb volt a tavaly év vége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×