Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Budapest Pride - Hazaengedték a sérült rendőrt

Hazaengedték a kórházból a Készenléti Rendőrség törzszászlósát, aki a Budapest Pride rendezvényén sérült meg - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata szombat éjjel az MTI-t.

A rendőrség közlése szerint a Budapesti Rendőr-főkapitányság négy, a gyülekezési törvény hatálya alá tartozó rendezvényt biztosított szombaton, ezek közül a Szivárvány Misszió Alapítvány rendezvényéhez kapcsolódóan két előállítás, egy köztisztasági szabálysértés miatt tett feljelentés, két biztonsági intézkedés, valamint 57 igazoltatás történt.

A két előállítás egyike azzal függ össze, hogy a Hősök terénél ellentüntetők áttörték a kordont, és az MTI tudósítóinak beszámolója szerint 15-20 ember szitkozódva a tömegbe rohant. A rendőrök pillanatok alatt visszaszorították őket és visszaállították a kordont. A törzszászlós ekkor sérült meg könnyebben a fején.

A másik előállítás előzménye az, hogy egy ellentüntető az Oktogonnál felmászott a felvonulás egyik kamionjára, és ott szitkozódott.

A köztisztasági szabálysértésről a rendőrség azt közölte: azért tettek feljelentést, mert egy ember az útra vágott egy sörösdobozt. A két biztonsági intézkedés pedig azért történt, mert intézkedniük kellett egy ittas férfival szemben, valamint egy másik ember rosszul lett a rendezvényen.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×