Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 8. szombat László

Magyar és európai: két jó barát

A szervezők szerint elérték céljukat a most befejeződött egy hónapos uniós tájékoztatási kampánnyal, amelyben a tagsággal együtt járó értékekről, előnyökről és vívmányokról igyekeztek hiteles képet adni médiaszerepléseken és oktatási intézményekben szervezet vitákon. Magyarnak és európainak lenni nem kizárja, hanem erősíti egymást - ez volt a legfőbb üzenete az uniós tájékoztatási kampánynak.

Magyarnak és európainak lenni nem kizárja, hanem erősíti egymást - ez volt a legfőbb üzenete annak az uniós tájékoztatási kampánynak, amit az Európai Bizottság, a Külügyminisztérium és az Európai Parlament közösen folytatott az elmúlt hónapban.

Szűcs Tamás az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője elmondta: félezer tévéreklám 5 millió embert ért el, a 36 rádiós szpotot 1,5 millióan hallották, több mint 20 ezren keresték fel Az én Európám elnevezésű honlapot és közösségi oldalt.

A kampány keretében 5 egyetemre és 5 középiskolába látogattak el hazai és uniós döntéshozók, szakemberek, többek között Martonyi János külügyminiszter, Surján László Európai Parlamenti alelnöke és Szűcs Tamás Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője. Az egyetemeken több mint 650-en, a középiskolákban 550-en vettek részt a beszélgetéseken.

Szűcs Tamás arról is beszélt, hogy az egyetemistákat elsősorban a gazdasági kérdések, a deficit leszorítása, az unión belüli magyar érdekérvényesítés és a fiatalok munkanélkülisége érdekelte, a középiskolások az utazással, tanulással és ösztöndíjakkal kapcsolatos kérdéseket tettek fel.

Kitért arra is, hogy a fiatalokkal folytatott beszélgetéseken a legtöbben az országnak jutó uniós támogatások iránt érdeklődtek, hiszen ez érinti őket közvetlenül, ennek eredményeit látják a mindennapokban. A legtöbben meglepődtek, hogy milyen nagy összegekről van szó - közölte, hozzáfűzve: a 2007-2013 közötti időszakban napi 3 milliárd forint támogatás jutott Magyarországnak.

Kaleta Gábor, a külügyminisztérium sajtófőnöke elmondta: a 37 millió forintból megvalósult kampány célja volt az is, hogy felkeltse az érdeklődést a jövő évi Európai Parlamenti választások iránt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

A napokban nemcsak a magas hőmérséklet visel meg minket, de Budapesten és az ország számos pontján emelkedni kezd a talajközeli ózon koncentrációjának szintje is – derül ki a Másfélfok írásából. Varga Judit, a HungaroMet levegőminőség-védelemmel foglalkozó munkatársa az InfoRádióban elmondta, a magas ózonszint irritálhatja a légutakat és a szemet, csökkentheti a tüdőfunkciót, valamint súlyosbíthatja a meglévő légzőszervi betegségeket és asztmás tüneteket.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Emelkedtek az európai tőzsdék a mai kereskedésben, a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci jelentés pedig új lendületet adott a piacoknak. Júliusban 23 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban a várt 80 ezres növekedés helyett, ráadásul az előző két hónap adatát összesen 103 ezerrel lefelé módosították. A számok után esnek az amerikai kötvényhozamok, a Wall Street indexei pedig emelkedtek, mivel mérséklődtek a szeptemberi Fed-kamatemeléshez fűződő várakozások. Közben itthon is voltak események, a Mol és a Richter is hajnalban tette közzé negyedéves számait - előbbi árfolyama a jelentést követően történelmi csúcsra ment.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×