Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Így lehet választásokat nyerni

A korábbi tendenciák alapján nem valószínű, hogy egy mostani kis párt a választásra nagy lesz - mondta Závecz Tibor, az Ipsos véleménykutatási igazgatója az Arénában. A századvég vezető elemzője, Lánczi Tamás pedig arról beszélt, a választást idén kell megnyerni. Az Ipsos szerint sok az olyan választó, akik jelenleg egy pártot sem támogatnak, míg a Századvég úgy látja, jelentős változást nem mértek a pártok elmúlt két évben tapasztalt támogatottságához képest.

Az Ipsos szerint eredményesek az eddig kampányok, a pozitív és negatív kampányok is kimutathatóan hatottak a különböző pártokra - mondta Závecz Tibort, a cég véleménykutatási igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.

Hozzátette: a negatív kampány hatását az Együtt 2014 támogatottságának csökkenésében lehet lemérni, pozitív kampányelemeknek pedig a rezsicsökkentéssel kapcsolatos intézkedést lehet tekinteni, ez az MSZP-től vett el támogatókat.

Lánczi Tamás, a Századvég alapítvány vezető elemzője kiemelte, hogy nagyon jelentős változást nem mértek a pártok elmúlt két évben tapasztalt támogatottságához képest. Szerinte befagytak az erőviszonyok, egy jelentősen vezető Fideszt lehet látni, a legnagyobb ellenzéki erő az MSZP, amely azonban az elmúlt 2 évben nem tudott áttörést elérni.

Lánczi Tamás az okok között kiemelte, hogy a baloldali erők eredménytelenül szóltak a bizonytalanok csoportjához. Ha ezen nem tudnak változtatni a következő néhány hónapban, akkor ebben az állapotban kell a választásokra fordulni, és onnan nagyon nehéz lesz felállni.

Závecz Tibor arról is beszélt, hogy az Ipsos szerint sok olyan választó van, akik jelenleg egy pártot sem támogatnak. Úgy véli, a népesség 55 százaléka távolságot tart a pártoktól, ez magasabb arány, mint négy éve.

Az Ipsos véleménykutatási igazgatója hozzátette, az Együtt 2014 mozgalom támogatottsága a felére esett vissza, jelenleg 3 százalékon áll.

A teljes Arénát meghallgathatja, ha ide kattint.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
20 kilométer előny – így torzítja el a történelmi múlt a mai bérvitákat

20 kilométer előny – így torzítja el a történelmi múlt a mai bérvitákat

A béreket nem lehet tetszőlegesen beállítani. Nem egy kormány döntése, hogy mennyit keresünk, hanem évszázadok tőkefelhalmozása, intézményépítése és történelmi traumái határozzák meg a jövedelmi szinteket. Amikor a magyar béreket Nyugat-Európához mérjük, valójában különböző történelmi pályákat hasonlítunk össze. És ez sokkal összetettebb kérdés, mint elsőre tűnik.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Totális váltást követel az új generáció: letarolja a biztosítási piacot a technológiai élmény

Totális váltást követel az új generáció: letarolja a biztosítási piacot a technológiai élmény

Jelentős átalakulás küszöbén áll a biztosítási szektor: a statikus, „megkötöm és elfelejtem” típusú termékek korszakát felváltja a hiperperszonalizált, adatvezérelt ökoszisztémák világa. A Capgemini friss biztosítási tanulmánya azt vizsgálja, hogyan válhatnak a biztosítók passzív kifizetőből proaktív életmód-partnerré. Ebben az új világban a mesterséges intelligencia és a felhőalapú technológia már nem csupán lehetőség, hanem a túlélés és a növekedés kulcsa. Legyen szó GenAI-alapú kockázatértékelésről, az éghajlati kihívásokkal szembeni ellenálló képesség kiépítéséről vagy a digitálisan igényes fiatal generációk megszólításáról, a jövő nyertesei azok a biztosítók lesznek, amelyek képesek lerázni öröklött rendszereik korlátait, és az ügyfélbizalmat és a technológiát egyetlen, zökkenőmentes, intelligens élménnyé formálják. A tanulmány a 10 legfontosabb trend mellett számos friss kutatási eredményt is bemutat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×