Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

LMP: a kiemelt beruházásokról szóló törvény egy fejlesztéspolitikai zsákutca

Fejlesztéspolitikai zsákutcának tartja a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásokról szóló törvényt az LMP. A párt 2014-ben meg is szüntetné a jogszabályt.

Schiffer András képviselő azután beszélt erről, hogy a Ház ma (hét) tárgyalja a 2006-os törvény módosítását kezdeményező előterjesztést.

A képviselő hangsúlyozta: az LMP már 2009-ben, parlamenten kívüli pártként azt követelte, hogy helyezzék hatályon kívül a jogszabályt. Szavai szerint megengedhetetlen korrupciós nyomást gyakorol a kormányra az, ha indoklási kötelezettség nélkül adhat versenyelőnyöket a cégeknek. Úgy vélte: ráadásul éppen a fokozott környezeti vagy népegészségügyi kockázattal járó döntéseknél vonják ki az állampolgári részvételt és gyöngítik meg a szakhatósági ellenőrzést.

Címlapról ajánljuk
Lefeleződött a kakaó ára, de mikor fogjuk végre mi is érezni?

Lefeleződött a kakaó ára, de mikor fogjuk végre mi is érezni?

2025-ben a kakaó ára ugyan korrigált a korábbi csúcsokhoz képest, de még mindig kétszerese a néhány évvel ezelőtti szintjének. Mivel a gyártók jellemzően 6–12 hónapos beszerzési ciklusokkal dolgoznak, a világpiaci ármérséklődés csak 2026 elején–közepén hathat a beszállítói árakra. Intődy Gábor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének főtitkára az InfoRádióban azt mondta: a csokoládé árában ugyanakkor nem várható jelentős csökkenés, mert a kész termék mindössze 20 százalékát teszi ki a kakaó.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×