Infostart.hu
eur:
358.81
usd:
309.34
bux:
130121.59
2026. május 22. péntek Júlia, Rita

Az ingyen utazót is megbüntetik, ha nem vált jegyet

Márciustól vezetik be a helyközi vonat- és buszjáratokon a regisztrációs jegyet, de az csak júliustól büntetik a hiányát. A minisztérium a jelenleg térítésmentesen utazók közlekedési szokásait mérné föl a jeggyel - derült ki a helyközi közösségi közlekedés átalakításáért felelős kormánybiztos sajtótájékoztatóján.

Március 1-től válthatnak a díjmentesen utazók - tehát a 6 év alattiak, a 65 év felettiek a menekültek és a hadigondozási igazolvánnyal rendelkezők - úgynevezett regisztrációs jegyet a helyközi vonatokon és buszjáratokon. Ha az érintettek nem váltják ki a térítésmentes jegyet az első 4 hónapban, még nem kell szankciótól tartaniuk, július 1-től azonban 500 forint pótdíjat kell fizetniük.

Antali Károly, a helyközi közösségi közlekedés átalakításáért felelős kormánybiztos elmondta, hogy a minisztérium így gyűjtene adatokat a jelenleg jegyet nem váltók számáról és utazási szokásairól.

Ez szerinte azért nagyon fontos, mert a helyközi közösségi közlekedésben a mai napig a legvitatottabb kérdés az, hogy melyik relációban, milyen eszközökön, kik és milyen rendszerességgel utaznak, vagyis teljes körűek-e a menetrendek, amelyeket a közlekedési miniszter megrendel a közszolgáltatóktól.

A regisztrációs jegy bevezetése összesen mintegy 30 millió forintba kerül a szolgáltatóknak, az előzetesen becsült teljes üzemeltetési költség éves szinten azonban hozzávetőleg másfél-kétmilliárd forint lehet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Üzemi baleset történt Tiszaújvárosban – egy kétgyermekes családapa vesztette életét

Üzemi baleset történt Tiszaújvárosban – egy kétgyermekes családapa vesztette életét

Sikerült eloltani a péntek délelőtti robbanás során keletkezett tüzet a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy kétgyermekes családapa vesztette életét, ketten súlyosan, négy könnyebben megsérültek. Veszélyes anyag nem került a levegőbe – hangzott el a helyszínen tartott péntek délutáni sajtótájékoztatón. Kapitány István szerint a balesetnek nincs kihatása az ország üzemanyagellátására, Hernádi Zsolt szerint a műanyaggyártás sincs veszélyben. A vizsgálat megkezdődött, a kormány is részt vesz benne és részletes tájékoztatást adnak róla.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
Ütköző pályára kerültek Magyar Péter és Ursula von der Leyen emberei – árokharc lett az EU-pénzek kiszabadításából

Ütköző pályára kerültek Magyar Péter és Ursula von der Leyen emberei – árokharc lett az EU-pénzek kiszabadításából

A Magyar Péter vezette új kormány és az Európai Bizottság közötti technikai tárgyalásokon a nyugdíj- és adóreform bizonyult a legnehezebb kérdésnek, amelyek teljesítése kulcsfontosságú a mintegy 10,4 milliárd eurónyi helyreállítási forrás felszabadításához. Budapest a gyenge költségvetési helyzetre és a szűk időkeretre hivatkozva ódzkodik a reformok gyors végrehajtásától, miközben az augusztus 31-i határidő közeledtével egyre kevesebb a mozgástér. A héten több mint húsz bizottsági szakértő érkezett Budapestre a helyzet felmérésére, Magyar Péter pedig a jövő héten Brüsszelben írhat alá politikai megállapodást Ursula von der Leyennel az uniós források felszabadításának menetrendjéről. A tárgyalási csomag azonban jóval túlmutat a pénzügyi kérdéseken: a jogállamisági feltételek, az Erasmus+ kizárás rendezése, az Európai Ügyészséghez való csatlakozás és a napi egymillió eurós menekültügyi bírság ügye egyaránt a megbeszélések tárgyát képezi.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×