Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál

Többszázezren keresték fel a fővárosi köztemetőket a hétvégén

A nagy forgalom ellenére sehol nem volt komolyabb fennakadás. A Budapesti Temetkezési Intézet sajtóreferense. elmondta: a rákoskeresztúri Új köztemetőben két kaput is megnyitottak, így a korábbi évektől eltérően eddig nem alakultak ki dugók a temető területén. Pénzes Kristóf hangsúlyozta: rendkívüli esemény sehol nem történt, a forgalom is csak az ilyenkor megszokott mértékben erős.

Szólt arról is, hogy a polgárőrök és a rendőrök nagy segítséget nyújtanak az irányításban. A mai Mindenszentek és a holnapi halottak napja alkalmából a megszokottnál hosszabb nyitvatartással, este 8 óráig várja a megemlékezőket a 15 fővárosi köztemető. Autóval ma csak a Fiumei úti sírkertbe és az Új köztemetőbe lehetett behajtani, a többi helyre kizárólag a mozgásukban korlátozottak mehettek be járművel. A BKV holnap is sűrűbben közlekedteti a temetőket érintő buszokat és villamosokat, és rendkívüli járatokat is indít a sírkertekhez

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: a Lázár-minisztériumban talált dolgok miatt feljelentést teszünk

Videót tett közzé Magyar Péter miniszterelnök: az eddigi építési és közlekedési minisztérium épületében, ahol mostantól a Miniszterelnökség működik, többek között rengeteg Fidesz-pártszóróanyagot találtak. Mint fogalmazott, tiltott pártfinanszírozás és más bűncselekmények miatt feljelentést tesznek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×