Infostart.hu
eur:
358.22
usd:
305.75
bux:
131071.24
2026. május 14. csütörtök Bonifác

176 gárdista ellen tett feljelentést a rendőrség

Összesen 176 ember ellen tett feljelentést és indított szabálysértési eljárást a szentendrei gárdista avatás miatt a rendőrség. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: Vona Gábornak, a Jobbik és a Magyar Gárda alapító elnökének gyanúsítotti idézést adtak át a helyszínen.

Kovács Viktória közölte: a legtöbb érintett ellenfeloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvétel miatt indul eljárás, míg Vona Gábort - aki korábban jogszerűtlennek nevezte a rendőri intézkedést - egyesülési joggal való visszaéléssel gyanúsítják. Szentendrén, a Skanzen közelében egy kerítéssel körbezárt területen tettek esküt a résztvevők, majd megalakították a Magyar Gárda Csendőrséget.

A Fővárosi Ítélőtábla július 2-án oszlatta fel a Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesületet. A Jobbik Magyarországért Mozgalom július 11-ei budapesti nagygyűlésén közfelkiáltással újjáalakult a Magyar Gárda mozgalom. A demonstráció után nyomozást rendelt el a rendőrség izgatás és egyesülési joggal való visszaélés gyanúja miatt.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Orbán Viktor utolsó kormányfői interjúját Dopemannek adta. Arról, hogy itt megtörtént-e a szembenézés a vereség okaival, illetve képes-e a pártelnök a megújulásra és saját politikai közösségének megújítására, az InfoRádió Aréna című műsorában beszélgetett Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója.

Az alkotmányozástól a kormányrendeletekig – itt vannak az első kormányszóvivői tájékoztató bejelentései

Magyar Péter tett bejelentéseket és válaszolt újságírók kérdéseire a Tisza-kormány első ülésének szünetében tartott sajtótájékoztatón Ópusztaszeren.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×