Infostart.hu
eur:
352.22
usd:
308.04
bux:
139046.85
2026. június 22. hétfő Paulina

Vaddisznót fogtak ki a Dunából Budapesten - Öt tűzoltó birkózott vele

Vaddisznó kóborolt szerdán reggel Budapest belvárosában. Az állat a Dunába ugrott, ahonnan vízi rendészek fogták ki.

A Citadelláról kóborolt le a Budai alsó rakpart az a vaddisznó, amely később a Lánchíd és a Szabadság híd között a Dunába ugrott - mondta az InfoRádióban Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltóság szóvivője.

Az állatot a vízi rendészek fogták be, akik a nyakára hurkot dobtak, majd leúsztatták a Petőfi híd pesti hídfőjéig, ahol tűzoltók segítségével húzták ki a vízből.

A 80 kilós állat igen agresszív, ahogy Molnár Péter mondta, öt tűzoltó birkózik vele. Hamarosan a Budakeszi Vadaspark munkatársai a helyszínre érkeznek, hogy segítsenek biztonságos helyre szállítani az állatot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×