A Reformszövetség válságkezelő javaslata egy elemzés, amely nem illeszkedik a Fidesz elképzeléseibe - mondta Orbán Viktor, miután a Magyar Tudományos Akadémián tárgyalt a volt miniszterekből, gazdasági és érdekképviseleti vezetőkből, valamint közgazdászokból álló testület tagjaival.
A Fidesz elnöke a tanácskozást egy "különös kis gyülekezettel folytatott izgalmas beszélgetésnek" minősítette.
A hitelesség megteremtéséhez itthon és külföldön is vissza kell szerezni a Magyarország iránti gazdasági és politikai bizalmat, ez pedig csak kormányváltással lehetséges - emelte ki a volt miniszterelnök. Orbán Viktor szerint nem érdemes megjavítani a magyar gazdaságot, hanem újat kell építeni, olyat, amelyben a bankok fele magyar központú, így nem tagadja meg a hitelt a piacképes hazai vállalkozásoktól.
A Fidesz elnöke műfaji tévedésnek tartja a Reformszövetség javaslatainak esetleges parlamenti megtárgyalását. Kifejtette: még nem látott olyat, hogy egyes parlamenti pártok saját program híján másokét terjesztik be, ráadásul olyan elképzeléseket, amelyekkel teljesen nem is értenek egyet.
Az ellenzéki párt frakcióvezetője, Navracsics Tibor szerint a Reformszövetség csomagja határozati javaslatok formájában kerülhet az Országgyűlés elé, ebben az esetben pedig 6 hét, amíg a bizottságok megtárgyalják. "Ha ennyire ráérünk, játszhatunk demokráciát" - tette hozzá ironikusan.
Hanganyag: Herczeg Zsolt





