Infostart.hu
eur:
364.65
usd:
312.1
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel

A hónap végére elkészül a bűnmegelőzési program

A kormány a következő két hétben formálja világos programmá a bűnmegelőzés érdekében már eddig is tervezett intézkedéseket, amelyeket szervezeti lépésekkel is kiegészítenek majd - közölte Draskovics Tibor rendészeti miniszter.

Draskovics Tibor elmondta: a programmal a hónap végén állnak a nyilvánosság elé.

A tárca vezetője hozzátette: miután utasítást adott az országos rendőrfőkapitánynak a fokozottabb rendőri jelenlétre, nappal 40, éjjel pedig 50 százalékkal nőtt a közterületen szolgálatot teljesítő rendőrök száma. Ennek hatására több mint 50 százalékkal nőtt az elfogott körözött bűnözők száma, és egyharmaddal több helyszíni bírságot szabtak ki.

A miniszter a rendőrségnek juttatandó plusz kétmilliárd forintos támogatásról elmondta: az összeg felhasználásáról ő dönt, és az rövid távon a túlórák fedezetére szolgál majd.

Címlapról ajánljuk
Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Hírfolyamunkban egész nap követtük az ünnepi eseményeket a Kossuth téri ünnepélyes zászlófelvonástól a fővárosi tűzijáték végéig.

Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Az amerikai pénzügyminisztérium beavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni a globális kötvénypiaci eladási hullámot, aminek hatására a hozamok csökkentek, a dollár gyengült, a részvénypiacok pedig emelkedtek. A szakértők szerint azonban a megnyugvás átmeneti lehet, mivel a strukturális problémák – köztük a 40 ezer milliárd dollárt meghaladó amerikai államadósság – továbbra is fennállnak. Csütörtökön a BÉT-en nem volt kereskedés, de a világ többi részen szokásos nyitvatartás mellett működtek a tőzsdék.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×