Infostart.hu
eur:
365.79
usd:
316
bux:
148696.72
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Ellentmondó tájékoztatás a vasutassztrájk támogatottságáról

A vasutassztrájk miatt továbbra is szinte áll a vonatforgalom Kelet-Magyarországon - közölte Barna István, a VDSZSZ területi vezetője vasárnap délben. A MÁV szerint alacsony, 3,7-18 százalék közötti a VDSZSZ sztrájk támogatottsága, így a vonatok 88 százaléka közlekedett a munkabeszüntetés első hét órájában.

A Debreceni állomásról, ahonnan, illetve ahová mintegy 55 szerelvénynek kellett volna indulnia, valamint érkeznie vasárnap délig, mindössze 6-7 vonat közlekedett - mondta a regionális szakszervezeti vezető.

Hozzátette: ebben benne vannak azok az úgynevezett Bz vonatok, amelyek egy kocsiból állnak és negyven személyt szállíthatnak. Ilyen motorkocsi ment például Debrecenből Püspökladányba és vissza, valamint Nyíregyházára. Budapestről is indult egy szerelvény a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyre Debrecenen át, de mivel a Nyírségben nagy a sztrájk-támogatottsága - tette hozzá Barna István - nemigen fut be a végállomásra.

A Moszkva-Kijev-Budapest között közlekedő Tisza-expressz vonatot viszont nem érintette a munkabeszüntetés, a szerelvényt ugyanis egy fővizsgáló - ahogy a szakszervezeti tisztségviselő fogalmazott - "elvitte" a magyar fővárosig.

Klupta István, a VDSZSZ nyíregyházi ügyvezetője arról tájékoztatott, hogy Szabolcsban a jegy- és kocsivizsgálók szinte száz százalékosan csatlakoztak a sztrájkhoz, s csaknem megbénították a megyében a vonatforgalmat. Közölte, egy-egy Bz motorkocsi tud csak elindul a nyírségi nagyváros állomásáról, ahol vasárnap délben a pályaudvar utastájékoztatóján egyetlen egy vonat várható indulását sem tudták előre kiírni, teljesen üres volt a képernyő.

Címlapról ajánljuk
Csicsmann László: lehet, hogy a Hamász csak taktikázik az engedékenységgel

Csicsmann László: lehet, hogy a Hamász csak taktikázik az engedékenységgel

Izrael, és személyesen Benjámin Netanjahu miniszterelnök is komoly kihívással néz szembe a Gázai övezet helyzetének rendezése kapcsán – ezt elemezte az InfoRádióban Csicsmann László Közel-Kelet-szakértő. A Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója beszélt a másik konfliktuszónában, a Hormuzi-szorosnál bekövetkezett fejlemények lehetséges, az amerikai elnökre nézve kellemetlen hatásáról is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Tisza-kormány: teljesen átvizsgálják a 4iG-t, üzent az oligarcháknak Magyar Péter

Tisza-kormány: teljesen átvizsgálják a 4iG-t, üzent az oligarcháknak Magyar Péter

A tegnapi nap számos fontos kormányzati és politikai bejelentést hozott. Vitézy Dávid a Mohácsi-híd kapcsán 59 milliárd forint visszaszerzéséről számolt be, míg Magyar Péter a paksi bővítés ügyében mérsékelt optimizmusának adott hangot, és a 4iG átvilágításának részleteiről is nyilatkozott. Feszült vita alakult ki a Fradi és a kormány között, az Alkotmánybíróság pedig minden Fidesz-KDNP-s indítványt elutasított. A Transparency International vezetője is bejelentette pályázatát az NVVH élére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×