Infostart.hu
eur:
385.64
usd:
328.52
bux:
120295.44
2026. január 21. szerda Ágnes

Vadász Iván: Nagyon olcsón megússzák az adózást a képviselők

Ilyen nincs, de most már mégis van - így összegezhető a Magyar Adótanácsadók Országos Egyesülete alelnökének álláspontja arról, hogy a törvényhozók egységesen megszavazták: az eddig adózatlan költségtérítésük után 15 százalékos adót fizessenek. A magyar vállalkozók és alkalmazottak terhei ugyanis jelentősen magasabbak, mint a parlamenti képviselőké - mondta az InfoRádiónak Vadász Iván, aki szerint a politikusoknak még számlákkal is igazolniuk kellene kiadásaikat, vagy ha átalányt kapnak, akkor több adót kellene fizetniük.

Nagyon alacsony adókulcsnak tartja Magyar Adótanácsadók Országos Egyesülete alelnöke azt a 15 százalékot, amelyet a képviselők a költségtérítés után fognak fizetni. Kedden ugyanis név szerinti szavazással elfogadta az Országgyűlés a képviselői költségtérítés megadóztatásáról szóló indítványt, és ez alapján az országgyűlési képviselők, a polgármesterek és az önkormányzati képviselők februártól 15 százalékos adót fizetnek költségtérítésük és költségátalányuk után.

Vadász Iván szerint nehéz összehasonlítani a vállalkozásokkal és az alkalmazottakkal ezt az adót, ugyanis a költségtérítésnek nincs megfelelője a személyi jövedelemadó törvényben.

A Magyar Adótanácsadók Országos Egyesületének alelnöke szerint nem helytálló az sem, hogy Herényi Károly, az MDF frakcióvezetője az újságírók által fizetendő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulással, vagyis az ekhóval hasonlította össze a költségtérítés megadóztatását.

Az ekho esetében a minimálbér után meg kell fizetni a szokásos járulékmértéket, az azon felüli bér után pedig 15 százalékot fizet az újságíró és 20-at a munkáltató, vagyis az őt foglalkoztató is hozzátesz, így nem jó az összehasonlítás - fejtette ki.

A vállalkozóknak és az alkalmazottaknak nem lehet havonta több százezer forintot igazolás nélkül elszámolni - hangsúlyozta Vadász Iván, aki szerint a számlával igazolt költségeket meg kell téríteni a képviselők számára, ha pedig átalányt kapnak, akkor legyen olyan adómértéke, amilyent a vállalkozóknak és alkalmazottnak is fizetni kell.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×