Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Gyurcsány: elsődleges a pénzügyi stabilitás biztosítása

A pénzügyi stabilitás a legfontosabb - mondta a miniszterelnök a pénzpiac szereplőivel tartott egyeztetés után. Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: mindent megtettek, amit ebben a helyzetben kellett.

Amit lehetett és kellett tenni, azt megtette a kormány, illetve a pénzpiaci szereplők - jelentette ki a kormányfő, miután a pénzügyi és gazdasági szakértőkkel konzultált.

Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: nem volt abban vita, hogy a legfontosabb most a pénzügyi stabilitás fenntartása. "Nincsen ezt felülíró egyéb gazdasági cél, minden megteendő lépést, azonnalit és rövidtávút, ennek kell alárendelni" - jelentette ki.

A kormányfő rövid tájékoztatásában utalt arra, hogy a kormány lefelé módosította a jövő évi költségvetésnek alapot adó gazdasági növekedési előrejelzést, a korábbi 3 százalékról 1,2 százalékra.

Ezzel kapcsolatban Gyurcsány Ferenc megjegyezte: a megbeszélésen részvevő piaci szereplőkkel abban is egyetértettek, hogy amíg a gazdasági növekedés nem gyorsul fel újra 3-4 százalék körülire, addig nem lehetséges az adócsökkentés Magyarországon.

A kormányfő azt mondta: ha ismét meglódul a gazdasági növekedés, akkor 3-500 milliárd forintos adócsökkentésre lát lehetőséget. Az, hogy ez mikor lesz, egyelőre senki nem tudja megmondani pontosan - mondta Gyurcsány Ferenc, lehet, hogy 1 év, de az is lehet, hogy 3.

A miniszterelnök a bankok devizahitelezésének szigorításával kapcsolatban azt mondta: reményei szerint ezek az intézkedések csak átmenetiek lesznek, azonban azt is hozzátette, hogy a kormánynak ebben a kérdésben semmilyen mozgástere nincs.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Oeconomus: megváltoztak a turistacélpontok Görögországban a migráció miatt

Évente több millió turista látogat Görögországba. A görög gazdaság a 2008-as világválság után éppen 2015-re tért magához, amikor viszont a menekültválság tette próbára a nemzetgazdaság hosszú ideje meghatározó ágazatát. A hatásokról készített tanulmányt az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Hiába a rekordokat döntő árverések,  nincs minden rendben a műkincspiacon

Hiába a rekordokat döntő árverések, nincs minden rendben a műkincspiacon

Parádés évzárásnak lehettünk tanúi a műtárgypiacon, az utolsó nagy árveréssorozaton New York-ban minden összejött, kivételes, ritkaságokban gazdag gyűjtemények kerültek szinte varázsütésre kalapács alá, és a vásárlók nem voltak hálátlanok. A nagy aukciósházak mérlege látványosan alakult, és az elemzők három évnyi kopp után, ismét aranykort emlegettek. A józanabb elemzők, igaz nem túl hangosan, de arra figyelmeztettek, hogy a látványos, a műkereskedelmet valóban húzó eredmények „felül” születtek, deréktájon inkább a hajdani esztelen árak kiigazítását lehet megfigyelni, míg a spekulánsok kedvenc terepét jelentő, olcsó befektetést kínáló kortársak mintha elvesztették volna vonzerejüket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×