Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Akár olcsóbb is lehet az áram jövőre

A Népszabadság arról ír, hogy noha az árampiacon már tavaly bevezették a szabadáras rendszert, és az Európai Unió a piac liberalizációja nyomán látványos árcsökkenést ígért a lakossági piacon, a szakértők szerint csak csekély mértékben változik majd a tarifa jövőre. Lapszemle.

A Népszabadság arról ír, hogy noha az árampiacon már tavaly bevezették a szabadáras rendszert, és az Európai Unió a piac liberalizációja nyomán látványos árcsökkenést ígért a lakossági piacon, a szakértők szerint csak csekély mértékben változik majd a tarifa jövőre. Az biztosnak látszik, hogy a lakossági áramár az idén már nem módosul. A néhány százalékos árcsökkenés éppúgy elképzelhető, mint a hasonló mértékű emelés. A szabályozott lakossági tarifáról a lap azt írja: a korábbi években ez olyan kusza politikai és gazdasági egyeztetések végeredményeként alakult ki, hogy sokszor állt be az áramcégek által követeltnél, illetve a "piacinál" alacsonyabb ár, ugyanakkor még így is magasabb, mint az országos, összesített infláció, vagyis az áramcégek mindenképpen ügyesebb áremelők a többieknél.

A Magyar Nemzet számol be arról, hogy nem javultak az életkörülményei annak a gyergyószentmiklósi fiúnak, akit tavaly télen a budapesti Blaha Lujza téren elkövetett késelése miatt toloncoltak haza Romániába. Gábor István nem jár iskolába és ismét Besztercén él nővérénél, akitől másfél éve Magyarországra szökött. A gyerek a Hargita megyei törvényszék döntése értelmében februárban került vissza családjához egy csíkszeredai nevelőintézetből. A hivatalos indoklás szerint azért, mert "olyan gyerekről van szó, akit nem lehet intézményi keretek között nevelni, nem bírja a bezártságot, az őrizetet.

Az Index.hu arról ír, hogy amerikai és svéd tudósok most megjelent tanulmánya szerint a tesztoszteron férfi nemi hormon szintje összefüggésben van azzal, hogy a férfiak mennyire hajlandóak kockázatot vállalni pénzügyletekben. A tesztoszteron és a kockázatvállalás közti összefüggést már régebben sejtette több kutatás. Most először zajlott azonban olyan vizsgálat, ami kifejezetten a pénzügyi kockázatvállalás és a hormon közötti relációt vizsgálta. Talán a Wall Street-i brókerek is csak az evolúcióban betöltött szerepüknek megfelelően viselkedtek, amikor ügyleteikkel előidézték az elmúlt hetekben dúló amerikai gazdasági válságot.

A Világgazdaság azt írja, hogy a gyors béremelkedés és a korona erősödése miatt egyre több szlovák vendégmunkás dönt a hazatérés mellett. Az idei második negyedévben az ország uniós csatlakozása óta először csökkent a külföldön dolgozók száma. Magyarországon 10 ezernél több szlovák állampolgár dolgozik, akiknek egyik legnagyobb alkalmazója, az esztergomi Suzuki gyár még nem tapasztalt nagyobb hazaáramlást.

A Napi Gazdaság cikke szerint egyelőre csak a kormány tudja, mit tartalmaz termékdíj-szabályozás módosító javaslata, amely a brüsszeli intéseknek megfelelően kezelné a műanyag palackok és italos csomagolóanyagok után befizetendő zöld adó szabályozását. A módosítót a kormány múlt szerdán, lényegében "fű alatt" fogadta el; akkor válik nyilvánossá, amikor a parlament elé kerül. A lap úgy tudja, a javaslat némileg enyhíti a piaci szereplők zöld közterhét, de rendszerében nem változik.

A portfolio.hu arról ír: felmérésük történetében először találkoztak tömeges tanácstalansággal az előttünk álló időszak alakaulását illetően az ingatlanpiacon. Egy biztos: a piaci szereplők összességében nem kifejezetten optimisták a kilátásokat illetően. A válaszadók több mint 40 százaléka vélhetően továbbra is nagyon bizonytalannak tartja a piaci környezetet, és nem jelölt meg értékeket a 2009-es és 2010-es tranzakciós hozamokra.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×