Infostart.hu
eur:
361.24
usd:
310.54
bux:
0
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik

Gyurcsány rendkívüli pártkongresszust kezdeményez

Rendkívüli pártkongresszus összehívását kezdeményezi Gyurcsány Ferenc pártelnök-kormányfő szeptember 27-re az MSZP keddi elnökségi ülésén. Ezt a szocialista frakció délelőtti ülésén jelentette be a miniszterelnök.

Gyurcsány Ferenc szerint az elmúlt napokban veszélybe került az 1994 óta tartó MSZP és az SZDSZ közötti stratégiai szövetség. A kormányfő szerint mivel az SZDSZ a szociális biztonság rovására is csökkentené az adókat az MSZP történelmi válaszúthoz érkezett.

Nyakó István pártszóvivő közleménye szerint a miniszterelnök kezdeményezésének célja, hogy a párt valamennyi szervezete vitassa meg a kialakult politikai helyzetet, illetve döntsön, a lehetséges irányok közül melyiket támogatja, és ennek képviseletére adjon mandátumot.

A miniszterelnök úgy véli, az MSZP-nek három lehetőség közül kell választania. A közlemény szerint a párt előtt álló egyik lehetséges út, hogy a szocialisták egyetértenek a Fidesszel és támogatják a parlament feloszlatását, azaz az előre hozott választások kiírását.

A második alternatíva az, hogy az MSZP elfogadja Fodor Gábornak, SZDSZ elnökének ultimátumát, és a jelenlegi kormány helyére egy új kormányt állít.

A kommünikében harmadik lehetőségként említik, hogy a szocialisták a jelenlegi kormányt támogatva megkísérelnek a Megegyezés című program végrehajtásához társadalmi és parlamenti többséget szerezni.

A szóvivő által jegyzett dokumentum kiemeli, hogy az SZDSZ és az MSZP között két ponton van stratégiai vita: a szabad demokraták a szociális biztonság rovására is csökkentenék az adókat, a másik vitás pont, hogy "az SZDSZ elnöke saját pártja helyét a Fidesz és az MSZP közé, mintegy félúton határozza meg, ezzel feladni látszik a jobboldali radikalizmus és populizmus elleni közös küzdelem alapját".

A dokumentum szerint, ha a szabad demokraták álláspontja nem változik, akkor belátható időn belül átalakul a magyar politikai térkép.

A kormányfő a frakcióülésen leszögezte, hogy az MSZP és az SZDSZ szövetségének fenntartása továbbra is érdeke Magyarországnak és a szocialista pártnak.

Címlapról ajánljuk
„Sok mindenben hazudott” – Magyar Péter újra kiállt Sulyok Tamás államfő ellen
Reagálás

„Sok mindenben hazudott” – Magyar Péter újra kiállt Sulyok Tamás államfő ellen

„Magyarországnak viszont olyan köztársasági elnökre van szüksége, aki nem egy politikai táborhoz, hanem a magyar nemzethez és minden magyarhoz hű. A legszegényebbhez és a legelesettebbhez is.”

Bajba kerülhetnek az okostelefon nélküli autósok – tiltakozás az új parkolási rendszer ellen

Több autós egyesület is a tiltakozik a július 1-jétől érvénybe lépő új parkolási rendszer ellen. Az új rendelet szerintük jelentősen megnehezítheti a parkolási díjak szabályos megfizetését, és leginkább azokat érinti rosszul mindez, akik nem rendelkeznek okostelefonnal, vagy nem használják a digitális fizetési megoldásokat – mondta Legin István, a Zöldutat a Közlekedőknek Egyesület elnöke az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×