Infostart.hu
eur:
384.17
usd:
328.51
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Megállapodás az illegális gyógyszerkereskedelem felszámolása érdekében

Együttműködési megállapodást írt alá az illegális gyógyszerkereskedelem felszámolására, és a hamisítás megakadályozására a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága, valamint az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete.

Megállapodást kötött a Vám és Pénzügyőrség az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületével a hamis gyógyszerek kereskedelmének felszámolásáról.

Kovács László, az Európai Unió vám- és adóügyi biztosa azt mondta: a hamisítás felszámolásához szükség van az érintettek - a gyártók, a forgalmazók, és a hatóságok - munkájának összehangolására.

Míg a magyarországi piacon 1-2 százalékot tesz ki a hamis termék, addig ez az arány Oroszországban 30, Mexikóban 40, Nigériában pedig 80 százalék.

A megállapodás alapján a Vám- és Pénzügyőrség vállalja, hogy munkatársaik részt vesznek az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének oktatásain, és a bejelentések alapján megteszik a szükséges intézkedéseket.

Székely Krisztina, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke felhívja a figyelmet arra: minden nem ellenőrzött helyen vásárolt gyógyszer hamis.

Magyarországon hivatalos ellátó láncba még nem került be hamis gyógyszer, csak a piacokon, utcai árusoknál, és az interneten lehet találni illegális készítményeket.

Hanganyag: Szabó Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×