Infostart.hu
eur:
384.11
usd:
328.6
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Kiemelkedőek a magyarok adatvédelmi ismeretei

Kiemelkedőek a magyarok adatvédelmi ismeretei - állapította meg az Európai Bizottság év elején készített felmérése.

Az Országgyűlési Biztos Hivatala által ismeretett adatok alapján az uniós állampolgárok közül a magyarok tudják a leginkább, mely intézményekhez fordulhatnak személyes adataik védelme érdekében. Itthon az adatvédelmi ombudsman hivataláról 100 ember közül csaknem minden második hallott, ez az uniós átlagot messze meghaladó arány.

A brüsszeli felmérés megerősíti azt a korábbi brit-amerikai kutatási eredményt, amely szerint Európa régebbi demokráciáiban általában romlik az adatvédelem minősége, a fiatalabbakban viszont javul.

Az uniós rangsorban Magyarország a második Romániával holtversenyben, az első helyen Görögország áll. Az adatvédelmi értékelés szempontjai között volt például a munkahelyi ellenőrzés, a bűnüldöző szervek adatkezelése, a megfigyelések, az azonosító kártyák és a biometrikus azonosítók használata.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×