Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Rendőrsorfal zárta le a Lánchidat

A rendőrök a helyszín elhagyására szólították fel a tüntetőket a Lánchídon, majd a Clark Ádám téren pénteken este 8 óra után; többeket előállítottak, köztük Polgár Tamást, Tomcatet, a demonstráció egyik fő szervezőjét és Budaházy Györgyöt is.

A Lánchidat rendőrsorfallal lezárták. A tüntetők a Roosevelt tér felől nyomultak fel a hídra, a rendőrök később a Clark Ádám térről a Fő utca felé szorították ki őket.

Mire a tüntetők elérték volna a Fő utcát, felállt előttük egy rendőrsorfal, így nem tudják elhagyni a helyszínt. A rendőrök sorra emelik ki és viszik el a körbezárt, mintegy 200 fős csoportból az általuk gyanúsnak tartott embereket, és mindenkit igazoltatnak.

A tüntetők másik csoportját nem engedték fel az Erzsébet hídra; a rendőrök igazoltatják az ott maradt, mintegy kéttucatnyi embert is.

A Lánchídnál 20-25 embert állítottak elő addig az időpontig, és még hozzávetőleg ötven tüntető áll a téren, őket is folyamatosan igazoltatják a rendőrök. A hídon és az alagútban továbbra sem lehet közlekedni. A levegőben rendőrségi helikopter köröz.

Az Erzsébet híd pesti hídfőjétől a Ferenciek terére szorították ki a tüntetőket, a pár tucatnyi embert körbevették a rendőrök, és mindenkit igazoltatnak. Néhány embert onnan is előállítottak. Autóforgalom van a hídon, de gyalogosokat egyik oldalról sem engednek fel rá.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×