Infostart.hu
eur:
361.92
usd:
313.43
bux:
148798.4
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Még mindig a hálapénz ellen hadakozik Horváth Ágnes

Három javaslatot terjeszt a szakmai szervezetek elé az egészségügyi minisztérium - közölte a tárca leköszönő vezetője.

Horváth Ágnes elmondta: az indítványok a háziorvosi teljesítményfinanszírozás rendszerének kialakítását, a szolgáltatók közötti versenyt, valamint a hálapénz visszaszorítását célozzák.

A részletekről az egészségügyi miniszter azt mondta: 3 milliárd forintot különített el a tárca a háziorvosok plusz díjazására, ha a betegeket szűrésre küldik. Hangsúlyozta: az intézkedés célja a valódi megelőzés.

A tárcavezető hozzátette: a javaslat nem az elmaradó vizitdíjbevétel kompenzálását szolgálja, azonban az orvosok a korábbi díjbevétel felét kaphatják meg ennek révén.

A felvázolt koncepciókat az MSZP elnöksége is ismeri - jegyezte meg Horváth Ágnes.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés
Rendkívüli hír

Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés

Az alkotmányozás idejére hivatalba lépő köztársasági elnök személyéről, a jelölt(ek)ről egyelőre semmi hír, egyelőre egy napirendi kiegészítési javaslat került fel a parlament honlapjára. A Tisza Párt közölte: a frakció kezdeményezte, hogy a jövő heti plenáris ülésen az Országgyűlés döntsön az új köztársasági elnök személyéről, és a napokban tárgyalnak a kérdésről. Magyar Péter kormányfő ma egyébként Baka Andrással, a Legfelsőbb Bíróság korábbi, Fidesz által elmozdított elnökével találkozott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Ballisztikus rakéták támadták Kijevet, észak-koreai rakétaegységet telepítenek Oroszországba – Ukrajnai háborús híreink szerdán

Ballisztikus rakéták támadták Kijevet, észak-koreai rakétaegységet telepítenek Oroszországba – Ukrajnai háborús híreink szerdán

Egy ember meghalt, 22 megsebesült, amikor az éjszaka folyamán Oroszország ballisztikus rakétákkal és drónokkal támadta Kijevet. Ukrán drónok a Tulai területen található Alekszinben csaptak le, ahol az „orosz Amazon”, a Wildberries egy raktárát találták el. A Wildberries létesítményei elleni támadások már szinte mindennaposak. A kereskedelmi cég azért került az ukrán drónok célkeresztjébe, mert katonai használatra is alkalmas termékeket is forgalmaz. A Reuters forrásai szerint Észak-Korea rakétaegységet telepít Nyugat-Oroszországba, és saját gyártású rakétákkal fogják lőni Ukrajna területét. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×