Infostart.hu
eur:
354.71
usd:
312.35
bux:
139676
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Debrecen perre megy a vizitdíj ellenértékéért

Pert indít és versenyhivatali eljárást kezdeményez az Országos Egészségbiztosítási Pénztár ellen Debrecen önkormányzata, hogy a háziorvosok megkaphassák a vizitdíj miatt kieső bevételt.

Kósa Lajos a település polgármestere elmondta: álláspontjuk szerint az egészségbiztosító visszaél gazdasági erőfölényével és tisztességtelen piaci magatartást tanúsít, amikor úgy köt szerződést a háziorvosokkal, hogy annak feltételeit bármikor egyoldalúan módosíthatja.

A fideszes városvezető hozzátette: az Országos Egészségbiztosítási Pénztár erre hivatkozva nem hajlandó pótolni a háziorvosoknak a kieső vizitdíj-bevételt.

Kósa Lajos szerint az OEP háziorvosokkal kötött finanszírozási szerződése nem felel meg a polgári törvénykönyvnek, mert egy diktátum.

Hangsúlyozta: az egészségügyi és az önkormányzati törvény is kötelezi az önkormányzatoknak, hogy gondoskodjanak az egészségügyi ellátásról, az OEP-nek pedig az a kötelessége, hogy pénzt adjon a teljesített és ellenőrzött szolgáltatásokra.

A Fidesz alelnöke, Debrecen polgármestere szerint a heteken belül elinduló próbapernek országos hatása lehet.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×