Infostart.hu
eur:
385.64
usd:
331.3
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

MÁV: nincs veszélyben a vasúti közlekedés

A MÁV üzletági általános vezérigazgató-helyettese szerint nem veszélyezteti a vasúti közlekedés biztonságát az, hogy a vasúttársaságnak továbbra sincs meg a pályavasúti működési engedélye.

Mosóczi László az InfoRádióban közölte: a 2006 decemberében elindított engedélyeztetési folyamat a MÁV-ból kiszervezett cégek megalakulásával többször késedelmet szenvedett.

Elmondta: az ország egész területére igazolni kell például azt, hogy a vasúti pályahálózatot övező valamennyi földterület tulajdoni viszonyai rendezettek.

Hozzátette: reményeik szerint még ebben a hónapban benyújtják az összes hiánypótlást a Vasúti Hivatalhoz.

Mosóczi László azt is elmondta: elképzelhető, hogy a jövő év január elsejétől vagy legkésőbb 2010 elejétől külön cég jön létre a MÁV pályavasúti hálózatának fenntartására, üzemeltetésére.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×