Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes

Orbán: Káosz és fejetlenség uralkodik az egészségügyben

A központi igazgatás átláthatatlan rendelkezései következtében ma káosz és fejetlenség uralkodik az egészségügyben - jelentette ki Orbán Viktor vasárnap Hódmezővásárhelyen.

"Ha a népszavazás győz, akkor nem egyszerűen csak a vizitdíj és a kórházi napidíj kerül fölülbírálásra, hanem reményeink szerint a magyar egészségpolitikában is gyökeres változások következhetnek be" - mondta a Fidesz elnöke a hódmezővásárhelyi Erzsébet kórházban tett látogatását követő sajtótájékoztatóján.

Orbán Viktor hozzátette: ebben az esetben talán a háziorvosok és a kórházak is kiszámítható, átlátható működési keretek közé kerülnek.

A volt kormányfő szerint a hódmezővásárhelyi kórház példája is azt mutatja, hogy egészségügyi kérdésben is van értelme "népmozgalmat szervezni".

Az intézményt az mentette meg, hogy a város polgárai "a kórházak rombolását eredményező törvényalkotás időszakában", egy évvel ezelőtt, kiálltak a kórházuk mellett. "Ezt a kórházat az itt élők védték meg" - fogalmazott a Fidesz elnöke.

Igenis van értelme felszólalni, megszervezni magunkat, ha kell tömegesen fellépni, mert van eredménye. Erről szól Hódmezővásárhely példája - hangsúlyozta a legnagyobb ellenzéki párt vezetője.

"Reményeink szerint ez ismétlődik meg március 9-én, csak immár országos méretekben. Akkor az egész hazugságra épülő politikai kurzusnak a végére pontot tehetünk, nemcsak az egészségügyben, nemcsak az oktatásban, hanem általában a magyar közéletben" - mondta Orbán Viktor.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Tíz kérdés, tíz válasz a közelgő pénzesőről: magyarok tömegei jutnak súlyos összeghez, itt az anyák utolsó lehetősége

Tíz kérdés, tíz válasz a közelgő pénzesőről: magyarok tömegei jutnak súlyos összeghez, itt az anyák utolsó lehetősége

Idén is több mint egymillió magyar megtakarító kaphat öngondoskodási célú adójóváírást, a támogatás az önkéntes pénztárakba, nyugdíjbiztosításokba és NYESZ-számlákra teljesített befizetések után jár. Az adójóváírás megszerzésére már nincs sok idő, a május 20-i határidőig benyújtandó adóbevallásban lehet azt igényelni. Sokan vannak olyanok is, például a nemrég adómentessé váló többgyermekes anyák, akik most utoljára részesülhetnek a támogatásban. Tíz kérdésen keresztül mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a közelgő pénzesőről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. május 16. 05:20
×
×