Infostart.hu
eur:
385.02
usd:
328.46
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Exkluzív: lista a megszűnő BKV-járatokról

Két troli- és 24 buszjárat megszűnne, két villamos- és 14 buszvonalat megrövidítenének, 17 buszjáratot összevonnának a BKV új menetrend-változtatási tervei szerint. Meghosszabbodna ugyanakkor egy villamos-, két troli- és 30 autóbuszvonal. A megtakarítás: 4 villamos, 20 trolibusz, 200 autóbusz és hatmilliárd forint.

Alapjaiban változik meg a BKV vonalrendszere, ha a fővárosi cég elfogadja az úgynevezett paraméterkönyv idei változatát.


Az InfoRádió birtokába került munkaanyag szerint két troli- és 24 buszjárat megszűnne, két villamos- és 14 buszvonalat megrövidülne, 17 buszjáratot pedig összevonnának 2008-ban.



Ezt ellensúlyozandó egy villamos-, két troli- és 30 autóbuszvonal viszont meghosszabbodna.

A tervek szerint 16 járat menetidejét sűrítenék, 11-ét pedig ritkítanák, számos helyen csuklós busz váltaná a szóló autóbuszt.



A változtatások összességében 10 százalékkal csökkentenék a vonalak úgynevezett összteljesítményét, 4 villamos, 20 trolibusz és 200 autóbusz megtakarításával. A pénzbeli megtakarítás 6 milliárd forint lehet.

A munkaanyag szövege szerint kevesebb járat jobb időbeosztással több területet érne el.



Ezáltal javulna a lefedettség és a járatok kihasználtsága.

A tervek szerint a követési időköz a legritkábban járó járműveknél is legfeljebb 30 perc lehet.


A jelentősebb megszűnő járatok: a 73-as és a 79-es troli, a 6-os, a 18-as, a 36-os, az 55-ös, az 59-es, a 93-as, a 154-es és a 175-ös busz.

Számos járatot összevont és meghosszabbított vonalon közlekedő járat váltana fel, így a tervek szerint a Nagykörút a város bármely pontjáról egy átszállással elérhető lesz.

A tervezetet a BKV igazgatótanácsa, a cég felügyelő-bizottsága és a fővárosi vezetés is megtárgyalta, ám várhatóan csak tavasszal fogadja majd el a fővárosi önkormányzat illetékes testülete.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×