Infostart.hu
eur:
362.11
usd:
318.13
bux:
145381.91
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Szolgálaton kívüli mentősök mentettek meg egy kislányt

Két szolgálaton kívüli mentős saját motoron indult egy klinikai halál állapotába került kislány megmentésére Budapesten, mivel a kerület összes mentőautója éppen bevetésen volt - tájékoztatott az Országos Mentőszolgálat szóvivője.

Győrfi Pál közölte: egy kétéves kislány fürdetés közben hirtelen eszméletét vesztette és a klinikai halál állapotába került pénteken este. A kerület összes mentőautója éppen bevetésen volt, így csak távolról indulhatott rohamkocsi a kicsiért, akinek az élete néhány percen múlott.

Az esetről értesülve a közeli mentőállomás előtt, szolgálaton kívül tartózkodó két mentős az egyikük motorjára pattant, és a megadott címre siettek, ahol mindenféle felszerelés nélkül megkezdték az újraélesztést, ami a később megérkező mentőorvosok segítségével sikerre vezetett.

A gyermek szíve ismét dobogni kezdett és stabil állapotban szállíthatták a Heim Pál gyermekkórházba.

A hősies mentősöket az Országos Mentőszolgálat főigazgatója dicséretben részesíti.

Címlapról ajánljuk
Máris jön a pályázat a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetői posztjaira

Máris jön a pályázat a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetői posztjaira

Várhatóan augusztus 16-ig lehet pályázni a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) elnöki és elnökhelyettesi posztjára, az Országgyűlés pedig augusztus 27-én vagy 28-án választhatja meg a most létrehozott hivatal öt tisztségviselőjét. Az igazságügyi bizottság szerda délután újra ülésezik, mert az ellenzéki képviselők távolmaradása miatt első körben nem tudták kiírni a pályázatokat.

Hőség: jön a vörös kód

A hőségriadó miatt ismét életbe lép a vörös kód elnevezésű országos intézkedéssorozat csütörtökön – jelentette be Kátai-Németh Vilmos családügyi és szociális miniszter
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
Hatalmas veszélyben Magyarország élővizei: mindenki a szomorú rekordokra figyel

Hatalmas veszélyben Magyarország élővizei: mindenki a szomorú rekordokra figyel

Az elmúlt hónapok száraz időjárása az országos aszályhelyzet mellett hazánk élővizeireis nagy hatást gyakorol. A Dunán kedden a valaha mért legalacsonyabb, 28 centiméteres vízállást regisztrálták Budapesten, a folyó alacsony szintje pedig már a hajózást és a paksi atomerőmű működését is érinti. A Velencei-tó vízszintje már júniusban megdöntötte a korábbi negatív csúcsot, és a modellszámítások szerint augusztusra akár meg is szűnhet a tó összefüggő vízfelülete. A Balatonon júniusban rekord vízhőmérsékletet mértek, az alacsony vízállás miatt pedig a Kékszalag útvonalát is módosítani kellett. A Google Trends adatai alapján megnéztük, hogy alakult az érdeklődés a legnagyobb élővizeink iránt az elmúlt időszakban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×