Infostart.hu
eur:
362.91
usd:
311.15
bux:
151360.28
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Szövevényes ügy: a szálak Gyurcsány rokonáig vezetnek?

Fenntartható gazdasági növekedést csak stabil állami pénzügyek mellett lehet elérni - mondta a Népszabadságnak Angel Gurria, a fejlett ipari államokat tömörítő OECD főtitkára. A volt mexikói pénzügyminiszter Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel, kormánytagokkal, jegybanki vezetőkkel tárgyal Budapesten.

Az OECD főtitkára úgy véli, hogy a költségvetési fegyelem szigorítására irányuló törvényjavaslat, amely a minap került a magyar parlament elé, rendkívül fontos.

"Ami a kiigazító és reformprogramot illeti, a 2008-as folyamatok jól látszanak, és a lényeg az, hogy a kormány ragaszkodjon az ígéretek betartásához 2009-ben és 2010-ben is" - közölte Angel Gurria.

A Magyar Nemzet szerint elhúzódik a Magyar Honvédség két Mi-17-es helikopterének felújítása, pedig a korszerűsítés határideje 2007 vége lett volna a honvédelmi tárca szándékai szerint.

A minisztérium állítja: a felújítás azért nem kezdődhetett el a tervezett időpontban, mert arra nem adta ki az oroszországi adminisztráció a szükséges engedélyt.

A lap úgy tudja, a felújítást az is késleltette, hogy a Magyarországon kiírt tendert elnyerő közvetítőcég és a munkákat elvégző gyártó, a Roszoboronexport nevű orosz nagyvállalat között vita alakult ki a korszerűsítés áráról.

Az oroszok ugyanis nem voltak hajlandók a közvetítő által ajánlott összegért elvállalni a munkát. A helikoptereket közel egymilliárd forintért egy olyan társaság újítja fel, amelynek ügyvezetője korábban egy cégben tevékenykedett Gyurcsány Ferenc kormányfő rokonával.

Az Index azt írja, hogy a kormány elfogadta és ma várhatóan a parlament elé terjeszti a bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvényjavaslatot.

A hírportál értesülése szerint a kormány javaslata a házassággal közel megegyező jogokat adna az együtt élő pároknak, akik közjegyző előtt nyilatkozhatnak kapcsolatukról.

A legfontosabb különbség a házasság és az élettársi viszony között, hogy a bejegyzett élettársak gyermeket nem fogadhatnak örökbe.

Egymás vezetéknevét is felvehetik, de természetesen nem használhatnák a -né formulát. Rendelkezhetnek viszont élettársuk kórházi gyógykezeléséről és információt is kaphatnak róla.

A bejegyzett élettársi viszony megkönnyíti azokat az egyéb élethelyzeteket is, amikor igazolni kell az együttélést (például hitelfelvételnél, szociális támogatásoknál).

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×