Infostart.hu
eur:
361.2
usd:
309.94
bux:
150755.02
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Rongálják az autókat a kényszerű visszaadás előtt

Mintegy 40 ezerre teszik azoknak az autóknak a számát, melyeket a tulajdonosok kedvező hitel- vagy lízingkonstrukcióban vettek, de nem tudják fizetni a részleteket, így a járművek visszakerülnek a bank vagy lízingcég tulajdonába. Az autók műszaki állapota azonban sokszor kívánnivalót hagy maga után - mondta el az InfoRádióban a Magyar Gépjárműkereskedők Országos Egyesületének (MGOE) elnöke.

Fojt Attila közölte: visszaadás előtt a tulajdonosok egy része szándékos sérüléseket okoz az autóban, vagy alkatrészeket szerel ki. A bank nyilvános aukción értékesíti ezeket a járműveket, amelyek műszaki állapota azonban sokszor meglehetősen rossz.

Az MGOE elnöke szerint az árveréseken a kereskedők sok esetben zsákbamacskát vásárolnak, és csak azok tudnak profitot termelni ezekből az autókból, akik viszonylag gyorsan túladnak rajtuk. Az időbe ugyanakkor nemcsak az értékesítés, hanem a szükséges javítások elvégzését is bele kell kalkulálni.

A kerekedők áfával kapcsolatos panaszairól Fojt Attila kifejtette: ha valaki például kétmillió forintért vesz egy autót, akkor ezután nem tud áfát visszaigényelni, a javítási költsége mondjuk félmillió forint, és eladja 2,6 millió forintért. A szabályok szerint ezután viszont be kell fizetnie az áfát, ami nagyon komoly veszteséget okoz.

A gépjármű-kereskedők szervezetének elnöke hozzátette: próbálnak a Pénzügyminisztériummal zöld ágra vergődni ebben a kérdésben.

Fojt Attila kitért arra is, hogy a Pénzügyminisztérium jövőre az ideinél 20 százalékkal nagyobb bevételre akar szert tenni a regisztrációs adóból, ami szerinte az elvonás mértének emelésére utal.

Hanganyag: Sályi András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Ugyan Klebelsberg Központ szerepe átalakul, az új tanévnek még a régi rendszerben futnak neki az iskolák és a tankerületek – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Beszélt arról is, hogy a kormányzat által augusztusban bevezetett, vagy eltervezett változások számos kérdést hagytak nyitva, és például a fenntartói ügyeket nagyon hamar meg kellene oldani.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 26. 17:23
×
×