Infostart.hu
eur:
387.84
usd:
336.48
bux:
122527.38
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

A Kóka-villa titkai

Kóka János a négyezer négyzetméteres svábhegyi telkét két külön darabba akarja vágni, ezt a helyi önkormányzat már engedélyezte is. Építési engedély azonban csak akkor adható ki, ha a szomszédok szolgalmi jogot adnak. Õk viszont erről egyelőre hallani sem akarnak.

A Népszabadság azt írja, hogy törvénytelenül működik a Magyar Gárda, mert a szervezet egyes céljai, mint a katasztrófa- és rendvédelmi feladatok ellátása nem szerepelnek az egyesület alapszabályában. Morvai Attila, a Fővárosi Főügyészség szóvivője elmondta: felszólították az egyesületet, hogy a jövőben ezt az állapotot szüntessék meg, ezzel a törvénysértő magatartással hagyjanak fel, oly módon fejtsék ki a tevékenységüket, hogy az alapszabályban meghatározott cél és a tényleges tevékenység legyen összhangban.

A Magyar Nemzetben az áll, hogy megalázza a polgárokat a Civil Jogász Bizottság szerint az a gyakorlat, amit a jogvédők az Auchan áruházakban tapasztaltak nyáron, amikor biztonsági őr kutatta át a vásárlás nélkül távozók táskáját. Az emiatt meghirdetett augusztusi bojkott kapcsán felszínre került sérelmekre Jean Paul Filliat, a multilánc magyarországi vezérigazgatója reagált a lapnak. Azt mondta: a jövőben is lesz táskaellenőrzés. A jelenleg 500 millió eurós beruházással jelen lévő Auchan milliárdos infrastrukturális befektetéssel fizet az államnak a honi terjeszkedésért, s a megszorítások ellenére bevétele folyamatosan nő.

Az Index.hu-n olvasható, hogy Kóka János a négyezer négyzetméteres svábhegyi telkét két külön darabba akarja vágni. A XII. kerületi önkormányzat már szeptemberben határozatban engedélyezte a Normafa utcára néző Kóka-villa és a hegyoldalban több tíz méter szintkülönbséggel lejjebb elhelyezkedő Alkony utcai társasházak között külön helyrajzi számú telekrész létrehozását. A határozat szerint azonban az egyelőre erdővel benőtt ingatlanra csak akkor kérhető építési engedély, ha a közlekedési útvonalról gondoskodott a tulajdonos. Ez azonban csak akkor valósulhat meg, ha az alsó szomszédok szolgalmi jogot adnak. Õk viszont erről egyelőre hallani sem akarnak.

A Világgazdaság írja, hogy több mint húszezer biztosítási ügynök maradhat munka nélkül jövő decemberben. Csak addig dolgozhatnak ugyanis olyan alkuszok a biztosítási szakmában, akik nem tudnak felsőfokú vagy szakirányú végzettséget igazolni. A jelenleg regisztrált negyvenezer ügynökből mindössze 11 ezer az, aki főiskolai vagy egyetemi diplomával teljesíti a kritériumot, és alig 3500-an tették le a szakirányú végzettséget jelentő 130-150 órás tanfolyamot követő biztosítási szakvizsgát. A többiek jó része vélhetően nem is szándékozik jövő decemberig teljesíteni a bennmaradás feltételeit.

A Napi Gazdaság számol be arról, hogy bekövetkezett, amitől a műtárgypiac pesszimistái tartottak: láthatóan visszafogták aukciós vásárlásaikat a hitelpiaci válságtól megrettent gyűjtők, befektetők. Ha összeomlásról nincs is szó, és ha voltak is szép sikerek egyes területek, illetve művészek esetében, inkább a kudarcok emelkednek ki az eredmények közül.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a szintet lépett Szoboszlai Dominik számára két komoly kísértés jön számításba

Dénes Ferenc: a szintet lépett Szoboszlai Dominik számára két komoly kísértés jön számításba

Ahhoz, hogy Szoboszlai Dominik a horvát Luka Modrichoz hasonló kultikus futballsztár legyen, valószínűleg a Real Madridban kellene játszania – mondta az InfoRádióban Dénes Ferenc sportközgazdász a Liverpool játékosáról. A magyar válogatott csapatkapitánya újabb szabadrúgásgólja után sokadjára is bekerült az angol bajnoki forduló legjobbjai közé, ráadásul az értéke az egyik leghitelesebb becslés szerint már 100 millió euró.

Ali Laridzsáni halála Iránban fontosabb lehet, mint Ali Hamenei ajatollah megölése

Izrael azt állítja: megölte Irán biztonsági főnökét, aki gyakorlatilag az ország de facto vezetője volt. Irán megerősítette a halál tényét. A veterán Ali Laridzsani élete során több posztot is betöltött az államgépezetben és diplomataként is dolgozott. Elemzők szerint halála jelentősebb hatású, mint Hamenei ajatollah likvidálása.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. március 18. 08:44
×
×