Infostart.hu
eur:
364.03
usd:
316.32
bux:
147365.12
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Betemetetlen munkagödrök miatt perelnek a Nagymező utcaiak

A Nagymező utcai közmunkaárkok befedését követelik a VI. kerületi önkormányzattól az ott lakók - mondta a Nagymező Utcaiak Érdekvédő Egyesületének vezetője. Hantos Enikő hozzátette: ha a mélygarázs építési engedélyét megadja a kerületi építési hatóság, azonnal benyújtják a fellebbezést a határozat ellen.

Az önkormányzat illetékes osztálya előtt van a Nagymező utcába tervezett mélygarázs beruházójának építésiengedély-kérelme.

Amennyiben az engedélyt megadják, az érintett lakók fellebbezhetnek az ügyben - mondta az InfoRádiónak a Nagymező Utcaiak Érdekvédő Egyesületének vezetője.

Azok a lakók, akik az egyesületet felkérték arra, hogy az érdekeiket képviseljék, mindenképpen fellebbezni fognak, ha a XIII. kerület úgy határoz: megépülhet a mélygarázs - jelentette ki Hantos Enikő.

Hozzátette: ennek oka, hogy az ott lakók nem látják garantáltnak az épületek biztonságát, és szerintük a fasor sem élné túl az építkezést.

Hantos Enikő közölte: úgy tudja, hét szakértő vizsgálta meg eddig a fákat, és mindannyian egyetértettek abban, hogy azok - kettő kivételével - megfelelő állapotban vannak. A két kivágásra ítélt növény pótlását 2008 tavaszáig előírták.

A Nagymező Utcaiak Érdekvédő Egyesületének vezetője elmondta: egy éve betemetetlenül állnak az utca mentén ásott közműárkok, a lakók méltatlan körülmények között kénytelenek élni.

Október 26-án kerül majd sor arra a peres eljárásra, amely egy birtokvédelmi kereset alapján indult az önkormányzat és az építkezést megkezdő Murus Zrt. ellen - közölte Hantos Enikő.

A szervezet vezetője reméli, hogy a bíróság kimondja: törvénytelen, ami az utcában történt, és kötelezi az önkormányzatot és a kivitelezőt az eredeti állapotok visszaállítására.

Hanganyag: Koncz Anita

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”

A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő magyarországi izocukor gyár még nem reagált a kormány energiatakarékossági felhívására – tette szóvá a kormányfő legfrissebb videóbejelentkezésében.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Raliztak az amerikai tőzsdék

Raliztak az amerikai tőzsdék

Jó hangulattal indult a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump idő előtt leállította a hétvégére tervezett Irán elleni csapásokat, a két fél pedig már tárgyalni fog a mai nap folyamán. Ennek hatására megnyugvás jeleit láthatjuk a piacokon: nagyot esett az olajár, az európai tőzsdéken és az USA-ban pedig érdemi emelkedést láthattunk. A német DAX-index új történelmi csúcsra emelkedett, csakúgy mint a BUX index. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy rendkívül törékeny a hangulat a Közel-Keleten, ahogy pedig azt eddig is láthattuk, már egy-egy félhivatalos információ is képes érdemi mozgásokat kiváltani a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×